Релігія

ВРЦ має призупинити членство Російської православної церкви через підтримку війни в Україні

Експерт із зовнішньої політики закликав Всесвітню раду церков виключити Російську православну церкву зі свого складу за її підтримку вторгнення в Україну.

Джерело: christianpost

Елізабет Брау, автор та старший науковий співробітник Американського інституту підприємництва, яка займається питаннями національної безпеки, писала у вівторок для колонки Центру аналізу європейської політики під назвою «В ім’я Бога, вперед».

Брау стверджувала, що ВРЦ, яку вона назвала «ООН світового християнства», має виключити Російську православну церкву зі свого складу, посилаючись на підтримку патріархом Кирилом російського вторгнення в Україну.

«Як знають і регулярно сповідують усі християни, жоден християнин не є досконалим, − пише Брау. − Але Російська православна церква не тільки не може жити за стандартами ВРЦ, у видимій єдності в одній вірі, працювати для місії та євангелізації, служити людським потребам, руйнувати бар’єри між людьми, шукати справедливості та миру: її лідери активно демонструють своє повне презирство до таких християнських цінностей».

Брау стверджувала, що «хоча Кирилу, можливо, доводиться йти на компроміси з Кремлем, щоб захистити свою церкву, його публічна підтримка війни виходить далеко за межі такого елементарного співробітництва».

«Настав час, щоб ВРЦ визнала це і призупинила членство Російської православної церкви: він не може приховувати організацію, що розпалює війну, яка глузує з ВРЦ і світового християнства, навіть якщо всі члени ВРЦ прагнуть жити відповідно до гідних цілей ВРЦ», − продовжила вона.

«Вигнання навряд чи похитне Російську Православну Церкву, так само як різні дипломатичні конвенції не похитнули Кремль. Але це необхідно зробити, хоча б заради простої християнської порядності».

Заснований у 1948 році як екуменічний християнський орган, ВРЦ об’єднує близько 350 деномінацій, що представляють інтереси понад 500 мільйонів християн по всьому світу.

Керівництво ВРЦ неодноразово засуджувало війну Росії в Україні, у тому числі в заяві, опублікованій у вересні, в якій вторгнення названо «незаконним та невиправданим».

«Як християни з різних частин світу ми знову закликаємо до негайного припинення вогню, щоб зупинити смерть та руйнування, а також до діалогу та переговорів для забезпечення сталого миру», − йдеться у заяві.

«Тим часом ми повторюємо заклик центрального комітету до наших християнських братів і сестер і до керівництва церков у Росії, а також в Україні, підняти свій голос, щоб виступити проти смертей, руйнувань, переміщень і позбавлення власності народу України».

У жовтні виконувач обов’язків Генерального секретаря ВРЦ о. Іоан Саука очолив делегацію, яка зустрілася з Патріархом Кирилом. Зустріч тривала кілька годин та включала обговорення вторгнення в Україну.

«Ми продовжуватимемо стежити за ситуацією, молитися за неї та продовжуватимемо діалог. Ми працюємо за чотирма напрямками: відносини з церквами, миротворчість, заяви та спілкування», − пояснив Саука в жовтні.

«Я сподіваюся і молюся, щоб спілкування церков тривало і працювало у напрямку справедливого миру, у напрямку припинення війни в Україні та припинення воєн в інших країнах світу. Я також молюся за те, щоб ВРЦ продовжувала бути тим відкритим столом, який збирає християн разом і дає мужність і терпіння слухати один одного, навіть якщо ми з чимось не згодні».

Позиція Кирила щодо війни також викликала гнів інших православних церков та організацій. У березні Православний комітет зі зв’язків із громадськістю та український архієпископ закликали запровадити санкції проти лідерів Російської православної церкви. У червні минулого року Великобританія оголосила про запровадження санкцій проти Кирила.

Читайте також:

«Сьогодні ми націлилися на поплічників та виконавців путінської війни, які принесли невимовні страждання Україні, включаючи насильницьку передачу та усиновлення дітей», − заявила тоді колишній прем’єр-міністр Ліз Трасс.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button