6 січня за григоріанським календарем відзначається Богоявлення Господнє

За григоріанським і новоюліанським календарем 6 січня християни відзначають Богоявлення Господнє. Віруючі згадують про хрещення Ісуса Христа.
Біблія про хрещення Ісуса Христа
Ісус Христос здійснив обряд хрещення, тобто очищення всіх гріхів, у віці 30 років в річці Йордан. Було це у 15-ий рік правління римського імператора Тиверія. Саме тоді Іван, син священника Захарії, по поклику Божому пропонував на околицях річки Йордан хрещення покаяння для прощення гріхів зі словами: “Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне”.
Разом з юдеями христитися до Івана прийшов Ісус Христос, але Іван вважав себе недостойними хрестити Того, Хто не потребує покаяння, і говорив Йому: “Мені потрібно хреститись від Тебе, а Ти приходиш до мене?”
Та Ісус відповів: “Залиш, бо так нам належить виконати написане в Законі й показати приклад людям” (Мт. 3:14-15). Після цього Христос зайшов у річку Йордан і прийняв хрещення від Івана, а коли вийшов на берег, то з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином.
Божий Син був безгрішним, проте похрестився, як будь-яка смертна людина. Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято також називають Богоявленням.
(Богоявлення як свято було встановлено тільки у II столітті. Вперше про нього згадують в Іпатіївському літописі 1114 року. Спочатку його відзначали одночасно з Різдвом і лише у IV столітті їх розділили).
Хрещення показало, що Ісус ототожнював Себе з грішниками. Воно символізувало їхнє хрещення в Ісусовій праведності, смерть із Ним і звільнення від гріха до оновленого життя.
Також прихід Ісуса Христа до Івана продемонстрував Боже схвалення його служіння. Це стало важливим у майбутньому, коли люди почали сумніватися в авторитеті Івана, особливо після його арешту Іродом:
“Бо Ірод був схопив Івана, зв’язав його і вкинув у темницю – через Іродіяду, жінку брата свого Филипа; Іван, бо говорив до нього: “Не можна тобі її мати.” Він хотів його вбити, та боявся народу, бо його мали за пророка. Коли настав день народження Ірода, дочка Іродіяди танцювала перед усіма й догодила Іродові; отож, клянучись, обіцяв їй дати, чого тільки попросить. Та, під намовою матері своєї, сказала йому: “Дай мені тут на полумиску голову Івана Христителя.” І засмутився цар, але задля клятви і тих, що разом за столом сиділи, звелів дати, – тож послав стяти голову Іванові в темниці. Принесли, отже, на полумиску його голову й дали дівчині, а та піднесла своїй матері” (Матвія 14:3-11).
Та найважливіше, що публічне хрещення продемонструвало прийдешнім поколінням досконале втілення триєдиного Бога. Свідчення безпосередньо з небес про благовоління Отця до Сина та сходження Святого Духа на Нього
“А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: “Це Син мій любий, що його я вподобав” (Матвія 3:16-17) є чудовим зображенням Трійці.