Релігія

6 січня за григоріанським календарем відзначається Богоявлення Господнє

За григоріанським і новоюліанським календарем 6 січня християни відзначають Богоявлення Господнє. Віруючі згадують про хрещення Ісуса Христа.

Біблія про хрещення Ісуса Христа

Ісус Христос здійснив обряд хрещення, тобто очищення всіх гріхів, у віці 30 років в річці Йордан. Було це у 15-ий рік правління римського імператора Тиверія. Саме тоді Іван, син священника Захарії, по поклику Божому пропонував на околицях річки Йордан хрещення покаяння для прощення гріхів зі словами: “Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне”.

Разом з юдеями христитися до Івана прийшов  Ісус Христос, але Іван вважав себе недостойними хрестити Того, Хто не потребує покаяння, і говорив Йому: “Мені потрібно хреститись від Тебе, а Ти приходиш до мене?”

Та Ісус відповів: “Залиш, бо так нам належить виконати написане в Законі й показати приклад людям” (Мт. 3:14-15). Після цього Христос зайшов у річку Йордан і прийняв хрещення від Івана, а коли вийшов на берег, то з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином.

Божий Син був безгрішним, проте похрестився, як будь-яка смертна людина. Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято також називають Богоявленням.

(Богоявлення як свято було встановлено тільки у II столітті. Вперше про нього згадують в Іпатіївському літописі 1114 року. Спочатку його відзначали одночасно з Різд­вом і лише у IV столітті їх розділили).

Хрещення показало, що Ісус ототожнював Себе з грішниками. Воно символізувало їхнє хрещення в Ісусовій праведності, смерть із Ним і звільнення від гріха до оновленого життя.

Схожі статті

Також прихід Ісуса Христа до Івана продемонстрував Боже схвалення його служіння. Це стало важливим у майбутньому, коли люди почали сумніватися в авторитеті Івана, особливо після його арешту Іродом:

“Бо Ірод був схопив Івана, зв’язав його і вкинув у темницю – через Іродіяду, жінку брата свого Филипа; Іван, бо говорив до нього: “Не можна тобі її мати.” Він хотів його вбити, та боявся народу, бо його мали за пророка. Коли настав день народження Ірода, дочка Іродіяди танцювала перед усіма й догодила Іродові; отож, клянучись, обіцяв їй дати, чого тільки попросить. Та, під намовою матері своєї, сказала йому: “Дай мені тут на полумиску голову Івана Христителя.”  І засмутився цар, але задля клятви і тих, що разом за столом сиділи, звелів дати, – тож послав стяти голову  Іванові в темниці. Принесли, отже, на полумиску його голову й дали дівчині, а та піднесла своїй матері” (Матвія 14:3-11).

Та найважливіше, що публічне хрещення продемонструвало прийдешнім поколінням досконале втілення триєдиного Бога. Свідчення безпосередньо з небес про благовоління Отця до Сина та сходження Святого Духа на Нього

 “А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: “Це Син мій любий, що його я вподобав” (Матвія 3:16-17) є чудовим зображенням Трійці.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button