РелігіяХристиянські новини

Європейський суд розглядає справу щодо порушення РФ права на релігійну свободу та віросповідання в Криму

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) поінформований про всі правопорушення РФ, які були в Криму стосовно віруючих Української Церкви та порушення права на релігійну свободу та віросповідання. ЄСПЛ комунікував з владою РФ у справі про виселення Кримської єпархії ПЦУ з храму в Сімферополі. Суд також запропонував вступити в цю справу й уряду України.
Повідомляє інформаційна агенція «Голос Криму»
Йдеться, що це п’ята за рахунком скарга з шести, які були подані, починаючи з 2017 року. Звернення стосується порушення прав Православної Церкви України в Криму.

«Ця скарга порушує найбільш гострі питання, які загрожують повним знищенням громади», – зазначив на своїй сторінці у Facebook адвокат Сергій Заяць, який представляє інтереси Кримської єпархії ПЦУ.

Через це від ЄСПЛ прийшло офіційне повідомлення.
Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, коментуючи повідомлення, зазначив, що повідомлення починаючи з 2016 року Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) інформувало ЄСПЛ про всі правопорушення, які були в Криму стосовно віруючих Української Церкви та порушення права на релігійну свободу та віросповідання.
Читайте також:

Климент повідомив про які саме порушення йде мова. Це і захоплення церкви в селі Перевальне і Севастополі у 2014 році. Захоплення першого поверху Управління єпархії у 2017 році. І судові позови «Міністерства майнових і земельних відносин Криму» проти Кафедрального собору святих князів Володимира й Ольги в м. Сімферополі. Це і незаконна передача адміністрацією м. Сімферополя земельної ділянки, що була оформлена Управлінням Кримської єпархії під Кафедральний собор, громаді Римо-Католицької Церкви в м. Сімферополі. І багато інших порушень, які ускладнюють або унеможливлюють діяльність Української Православної Церкви (ПЦУ) в Криму.
Митрополит також звертається до української влади:

«ЄСПЛ пропонує Україні увійти до справи третьою стороною. Тому я офіційно звертаюсь до Уряду України. Віряни Української Православної Церкви (ПЦУ) шість років, без будь-якої підтримки зі сторони влади України ведуть боротьбу за те, щоб зберегти Українську Церкву в Криму.
Це перша справа ЄСПЛ, яка підіймає низку питань пов’язаних з порушенням права на релігійну свободу. І тому, відповідно запиту ЄСПЛ до Уряду України щодо можливості увійти в цю справу третьою стороною і представляти інтереси Кримської єпархії УПЦ (ПЦУ), прошу Уряд України підготувати всі необхідні документи для того, щоб представляти в ЄСПЛ інтереси вірян Кримської єпархії УПЦ (ПЦУ). Відмову ми будемо розцінювати як зраду».

Климент зауважив, що влада РФ повинна направити свої заперечення до Суду до 5 січня 2021 року. Після цього можливість прокоментувати справу буде надана Управлінню єпархії як заявнику.
За словами «Голосу Криму», планомірне знищення УПЦ КП, а потім ПЦУ в Криму почалося відразу після окупації півострова Російською Федерацією. Результатом цього були залякування священників та розмови з ними щодо «співпраці» на російські спецслужби, численні суди та юридичний тиск, фізичні перешкоджання та захоплення храмів з викраданням церковного майна. Наслідком тиску на релігійну громаду протягом років тимчасової окупації території Криму стало різке зменшення парафій  та священників Української Церкви.
Управління Кримської єпархії у 2014 році принципово відмовилось від перереєстрації в Криму за російським законодавством.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button