Варто замислитись

Прощення поклало кінець громадянській війні в Англії

29 серпня 1660 року було поставлено крапку в затяжній громадянській війні, яка розпочалася в Англії ще в 1642 році: після трьох місяців дебатів палата общин прийняла схвалений королем Карлом II Стюартом «Акт про прихильність і загальне прощення, відшкодування і забуття».

Британці з полегшенням зітхнули. Про повернення на престол сина померлого на ешафоті короля Карла I в країні, втомленій від безконечних міжусобиць, мріяли багато хто, але люди переживали, що, взявши владу, законний монарх почне зводити рахунки з тими, хто скидав його батька. Але Карл II дав урочисту обіцянку забути колишні образи і слова дотримав.

Репресії торкнулися лише вбивць його батька, але молодий король з самого початку оголосив, що не має наміру їх милувати. Із тих, хто голосував за смерть Карла I чи брав участь у виконанні вироку, 13 були страчені, ще 19 отримали пожиттєвий термін.

Більше про прощення:

Труп Олівера Кромвеля витягнули з могили і повісили на шибениці, а потім обезголовили. Голова республіканського лідера, насаджена на піку, провела 25 років на даху Вестмінстерського палацу, як би натякаючи на долю того, хто зазіхне на священне королівське життя. Однак решту бунтарів отримали повну і незворотну амністію. Навіть захоплені ними землі не належали до автоматичної реституції: кожен випадок мав розглядатися зокрема. Король примирився зі своєю країною.

vokrugsveta.ru

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button