РелігіяХристиянські новини

Єврейський Новий рік-2020: дата, історія, значення (Рош ха-Шана)

Рош ха-Шана (буквально означає «голова року») знаменує початок єврейського Нового Року. Цей день також є початком десяти Днів трепету, періодом самоаналізу і підготовки до дня Йом Кіпуру перед Днем Спокути. Це свято юдеїв, яке традиційно відзначається восени і триває два дні поспіль.
Повідомляють СЕГОДНЯ та ieshua.org з посиланням на Chosen People.
У 2020 році Рош ха-Шана випадає на вечір 18 вересня. Цього разу євреї відзначають 5781-й Новий рік. Він буде святкуватися два дні, до вечора 20 вересня.
Євреї вірять, що Рош ха-Шана пов’язаний з багатьма важливими подіями: в цей день Бог створив Адама і Єву. Перші люди порушили заборону не їсти є плоди від дерева пізнання добра і зла і були вигнані з раю. Також в цей день Ной вийшов зі свого ковчега. А ще була вагітність у праматері єврейського народу Сарі.
У єврейському Танасі (Старий Заповіт) першим місяцем року зазначений весняний місяць авів (нісан) – це період, коли євреї вийшли з Єгипту. А ось Новий рік святкується не в перший, а в сьомий місяць, і цей період називається “днем священних зборів”.

Після дня єврейського Нового року настають десять днів молитов і каяття – “дні трепету”, які завершуються черговим святом Йом-Кіпур – днем ​​посту, покаяння і відпущення гріхів.
Біблія не говорить про це свято як про Рош ха-Шана, скоріше вона описує його як Йом hаЗікарон (День Спогадів), Йом Труа (День сурмління в Шофар) або Свято Труб (Левит 23:23-25; Числа 29:1-6).
Зазвичай свято припадає на кінець вересня або початок жовтня звичного нам григоріанського календаря.
Євреї вважають, що на Новий рік Творець судить весь світ і приймає рішення, хто гідний жити протягом наступного року. А тому євреї тримають духовний звіт за свої вчинки, слова і думки за минулий рік, каються і моляться, щоб сприятливо вплинути на рішення Бога.
У дні Рош ха-Шана євреї не працюють, сурмлять в баранячий шофар, що є закликом до покаяння). До речі, Павло говорить про воскресіння мертвих при звуці шофара (1 до Коринтян 15: 50-54; 1 до Солунян 4: 13-18). У цей час Бог перетворить тіла померлих, давши нам нові, безсмертні тіла. Звук шофара закликає нас пам’ятати про те, що наші теперішні тіла тимчасові, і очікувати нові тіла, в яких ми будемо жити в безперервних стосунках з Богом.
Також в Новий рік євреї здійснюють ритуальні жертвопринесення, збираються за святковим столом і проводять ритуальну трапезу. На Новий рік юдеї вітають один одного і хочуть бути вписаним в «Книгу життя», що означає добробут протягом всього року. А щоб наступний рік був добрим і солодким, заведено вмочати хліб у мед, і пригощатися медовими яблуками. Також євреї їдять гранати, тому що сподіваються, що їх добрі справи в прийдешньому році будуть також численні, як зерна граната.
Щорічно на святкування Рош ха-Шана тисячі паломників-хасидів приїжджають в українське місто Умань. Річ у тому, що в Умані знаходиться святиня єврейського народу. Тут похований цадик Рабі Нахман з Брацлава – правнук засновника хасидизму. Його прадід – Ісраель Баал-Шем-Тов в XVIII столітті організував релігійну течію, в основі якої лежить емоційне пізнання Бога. І багато хасиди впевнені, що якщо зустріти Новий Рік на його могилі, то й весь рік буде щасливим.
Одним з найбільш важливих ритуалів на Рош ха-Шана є Ташлих, що в перекладі івриту означає «кинеш». Під час цього ритуалу єврейські громади збираються біля водойм, щоб вимовити молитви і кинути хлібні крихти в проточну воду, яка символізує викинуті свої гріхи в морську безодню. Пророк Михей проголошує:

«Знов над нами Він змилується, наші провини потопче, Ти кинеш у морську глибочінь усі наші гріхи» (Михей 7:19).

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button