Новини суспільства

89 % українців впевнені у поверненні всіх тимчасово окупованих територій України

Згідно з даними опитування Харківського інституту соціальних досліджень, 89 % українців впевнені у поверненні всіх тимчасово окупованих територій України.

Джерело: censor.net

Водночас 6 % респондентів вказали, що радше впевнені у поверненні окупованих територій, ніж навпаки. Ще 1 % опитаних скоріше не впевнені, а 2 % сумніваються у можливості повернути окуповані території під контроль України. Важко відповісти на це питання 2 % респондентів.

На запитання «На які компроміси, на вашу думку, може піти Україна, щоб припинити війну?» 78 % респондентів відповіли, що Україна не повинна йти на компроміси для припинення війни. 6 % – за надання окупованим територіям особливого статусу в складі України. 4 % − за відмову нашої країни від вступу в НАТО.

По 3 % опитаних проголосували за надання російській мові статусу другої державної та амністію для всіх, хто служив у збройних силах на окупованих територіях. 2 % українців заявили, що варто визнати Крим російським, щоб закінчити війну.

А на думку 1 %, від євроінтеграції варто відмовитися. Водночас 9 % українців не змогли відповісти на запитання про компроміси. При цьому соціологи відзначили, що відповідаючи на зазначене питання, респонденти могли вибрати кілька варіантів, тому сума всіх відповідей перевищує 100 %.

Що для українців означає перемога в російсько-українській війні?

57 % респондентів зазначили, що перемога у цій війні означає повернення до наших кордонів 1991 року. 21 % обрали, що Україна стане визнаним лідером Східної Європи. По 8 % набрали відповіді повернення до кордонів на момент вторгнення росії 24 лютого та розпад рф на кілька держав. Ще 2 % дали іншу відповідь, а 4 % − важко відповісти.

Читайте також:

77% українців готові повертатися додому з-за кордону

Також за даними дослідження, 75 % респондентів вважають, що окупація Криму є частиною російсько-української війни. Ще 9 % зазначили, що радше так, ніж ні, 2 % вказали, що окупація півострова скоріше не є частиною війни, ніж навпаки, а для 8 % − це точно не є частиною російсько-української війни, решта 6 % − вагаються з відповіддю на запитання.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button