Варто замислитись

День П’ятидесятниці

«А зібравшися з ними, Він звелів, щоб вони не відходили з Єрусалиму, а чекали обітниці Отчої» (Дії 1:4).
Сторінки Святої Біблії переповнені Божими обітницями. Неодноразово Бог обіцяв людям земні благословення, перемоги та успіх, але усі ці прекрасні речі не можна порівняти із найпрекраснішою обітницею, яку Ісус Христос залишив своїм учням, – вилити на них Духа Святого.
Христос сказав, що зішестя Духа Святого на учнів буде ліпшим, ніж якби Він не пішов від них і через те не було і Духа: «Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас» (Ів. 16:7).
Біблія вчить нас, що Дух Святий – це Бог. Не частинка Бога, не копія Бога, не Його сила, не Його присутність, а саме особистість Бога. І Всемогутній Бог обіцяв жити в серці людини через Святого Духа. Бог, Якого не може вмістити всесвіт, вирішив обрати собі оселю у серці людини. «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в ньому» (Ів. 14:23).
Крім того, згідно Біблії, Святий Дух перебуватиме в серці людини цілковито, а не частково. «Бо Кого Бог послав, Той Божі слова промовляє, – бо Духа дає Бог без міри» (Ів. 3:34). Для людини це незрозуміла таємниця, адже Дух присутній у кожному з нас у повній мірі, ми є оселею досконалого Бога. Цю таємницю зможемо збагнути лише у вічності.
Хто живе у вашому серці? Чиєю оселею воно є? Котрий дух замешкав у цьому житлі – Дух Святий чи дух непокори і ворожнечі супроти Бога?

Більше про Духа Святого:

Обітниця зішестя Духа Святого особливо важлива, тому що це була обіцянка сили. «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8).
Обітниця зішестя Духа Святого робить нас дітьми Божими: «…бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: «Авва, Отче!» (Рим. 8:15). «У Нім стали ми й спадкоємцями, бувши призначені наперед постановою Того, Хто все чинить за радою волі Своєї» (Еф. 1:11).
Божа обітниця доступна всім, хто готовий її прийняти. Ми можемо стати спадкоємцями Божого Царства, Божими дітьми і новим творінням, якщо присвятимо своє життя на служіння Ісусу.

Олександр Чмут

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button