Новини культури

ВР України має намір розділити культурні та соціальні заклади й послуги

Депутат від фракції «Слуга народу» Павло Фролов повідомив, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт No8395. Він передбачає внесення змін до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо соціальних нормативів у сфері культури.

Джерело: ukrinform

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту акта, запропоновані зміни дадуть змогу встановити чіткий перелік соціальних норм, пов’язаних із культурою, відповідно до Закону України «Про культуру».

Це дасть змогу чітко розмежувати заклади культури, культурні послуги та сферу культури загалом, які наразі віднесені до ширшої категорії соціально-культурних норм у чинному Законі України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо соціальних норм у сфері культури.

Законодавство, запропоноване ВР, має на меті розділити термін «соціальні та культурні послуги/установи» на дві окремі категорії, а саме «соціальні» та «культурні».

Також буде визначено перелік державних соціальних стандартів у сфері культури, який міститиме мінімальні критерії надання культурних послуг населенню відповідно до Закону про культуру. Крім того, будуть розроблені методичні рекомендації щодо забезпечення українців культурно-освітніми закладами у цій сфері, що дозволить їм мати доступ до основного асортименту культурних послуг.

Читайте також:

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада має намір створити законодавчу базу, яка дозволить виключати з Державного реєстру пам’ятки культурної спадщини, якщо вони представляють російську імперську чи радянську тоталітарну ідеологію.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button