Світ

Фінляндія шостий рік поспіль залишається найщасливішою країною світу, Україна посіла 92 місце

Доповідь про глобальне щастя, представлена 20 березня, у Міжнародний день щастя, у Нью-Йорку, ще раз підтвердила, що Фінляндія має найщасливіше населення у світі, за словами його авторів. Україна посіла 92 місце у глобальному рейтингу щастя серед 137 країн, дещо підвищивши позиції з минулого року. У дослідженні враховувалися дані за останні три роки.

Джерело: dw

Попри те, що ситуація з безпекою в Європі погіршилася через війну Росії проти України, а членство Фінляндії в НАТО все ще очікується, скандинавська країна шостий рік поспіль утримує позиції країни з найвищим рейтингом щастя.

До списку десяти найщасливіших країн, упорядкованих від найвищого до найнижчого, увійшли Данія, Ісландія, Ізраїль, Нідерланди, Швеція, Норвегія, Швейцарія, Люксембург і Нова Зеландія. Позиція Німеччини за рік знизилася на дві сходинки до 16-го місця в рейтингу. Балтійські країни Литва (20), Естонія (31) і Латвія (41) посіли досить високі місця. Сьєрра-Леоне, Ліван і Афганістан були визнані найменш щасливими зі 137 країн, представлених у звіті.

Рейтинг України трохи підвищився

Торік Україна займала 98 місце, а в поточному піднялася на 92 позицію. Попри масштаби болю та руйнувань, яких зазнала Україна, аналітики відзначають, що оцінка життя українців у вересні 2022 року була вищою, ніж після анексії Криму в 2014 році.

Вони також вважають, що однією з причин цього є посилене почуття єдності українців та їхньої довіри до влади.

«Російське вторгнення викувало Україну в єдину націю», − зазначив один із авторів звіту, професор Оксфордського університету Ян-Еммануель Де Неве.

Після вторгнення в Україну зріс і рейтинг щастя Російської Федерації, яка піднялася з 80-го на 70-е місце.

За даними авторів звіту, у період з 2020 по 2022 роки більшість населення планети мало стабільну оцінку якості свого життя попри пандемію та інші кризи. Середні показники за останні три роки були на одному рівні з показниками попередніх трьох років. Експерти також помітили, що люди, які проживають у країнах, де щастя та добробут рівномірно розподілені серед населення, як правило, почуваються більш задоволеними.

Читайте також:

Група американських вчених складає щорічний звіт про глобальне щастя, використовуючи опитування, проведені Міжнародною асоціацією соціологічних організацій Геллапа за останні три роки. Індекс щастя визначається з урахуванням шести значущих факторів, включаючи соціальну підтримку, дохід, здоров’я, свободу, щедрість і відсутність корупції

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button