війна

ВПО також отримуватимуть повістки під час загальної мобілізації

Внутрішні переселенці в Україні також мають отримувати повістки. Це передбачено Постановою Кабміну №1487, де вказано, що взяття на військовий облік та вручення повісток стосується всіх громадян України призовного віку, в тому числі й внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: ТСН

Зокрема, кожен внутрішньо переміщений повинен протягом 7-ми днів стати на військовий облік за новим місцем проживання.

Якщо громадяни перемістилися з тимчасово окупованих територій України, то персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття їх на облік ВПО та на військовий облік у місцевих ТЦКСП.

Для того, щоб стати на військовий облік, потрібні такі документи:

• Заява, паспорт, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

• Особи, звільнені у запас, повинні надати ще обліково-послужну картку та припис військової частини.

• Особи, звільнені за станом здоров’я або сімейними обставинами повинні додати свідоцтво про хворобу та інші документи, що підтверджують законність дострокового звільнення, рішення військово-лікарських комісій щодо придатності за станом здоров’я для проходження військової служби у мирний або воєнний час.

Якщо якогось документа немає, це не є причиною неявки до військкомату. В такому випадку потрібно звернутися до ТЦК та надати дані про реєстрацію як ВПО. Невиконання цих вимог є порушенням закону і передбачає відповідальність.

Також переселенцям можуть вручити повістку в будь-якому громадському місці. Громадянин при цьому має право перевірити посвідчення посадової особи та переконатися, що всі дії вповноваженого відповідають законодавству України.

Читайте також:

Ті ж, хто вручають повістки, мають діяти за відповідним розпорядженням керівника ТЦК із зазначеними прізвищами осіб, яким вручаються повістки. Ознайомившись з повісткою, військовозобов’язаний підписом підтверджує, що він її отримав.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button