Повістки можуть вручати будь-де: Кабмін затвердив новий порядок військового обліку

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема, повістки можуть вручати у будь-якому місці. Хоча існують випадки, коли не обов’язково з’являтися до військкомату.
Джерело: ukrinform.ua
Повний текст постанови можна прочитати на сайті Верховної Ради України.
Документ передбачає, зокрема, «серйозніший контроль за взяттям на облік, цифровізацію багатьох процесів, обмін даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями громадян, які підлягають обліку тощо».
Зазначається, що на військовий облік мають ставати: призовники з 16 років (а саме у той рік, коли молодій людині виповниться 17 років) до 27 років; військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі; жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність; жінки за власним бажанням, якщо вони мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю.
Також згідно з постановою, повістки можуть видавати будь-де. Повідомляється, що наразі законодавство не визначило «будь-яких вимог до місця вручення призивній особі повістки».
За словами адвоката АО «Місечко та Партнери» Ірини Усіченко, цілком можливе «вручення повістки в громадських закладах, готелях та ресторанах, на роботі, на блокпостах чи просто на вулиці». Вона переконана, що це не порушення закону.
Водночас начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач підкреслив, що повістку «може вручити будь-яка посадова особа, передбачена законодавством, – керівник установи, організації та підприємства, де працює призовник, керівник ЖЕКу, ОСББ тощо».
Читайте також:
Однак як зазначає юрист Ростислав Кравець, отримувач може не з’являтися до військкомату, якщо:
- повістка була видана не особисто і на ній немає підпису;
- примусово змушують поїхати до військкомату;
- повістка заповнена з помилками;
- є хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися;
- існує необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов’язаним, також не повинно бути близьких родичів, які здатні взяти на себе догляд);
- відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов’язаного або резервіста.
Більше інформації про правила військового обліку та вручення повісток читайте на сайті ukrinform.ua.