Домашня » Блог Сергія Головіна » Володар історії – виконання біблійних пророцтв

Володар історії – виконання біблійних пророцтв

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Особливим класом аргументів на підтримку існування Бога є виконання біблійних пророцтв. Ми всі, включаючи матеріалістів, заручники часу – поняття абстрактного і нематеріального. Ми класифікуємо час як сукупність минулого, сьогодення і майбутнього, і навіть не замислюємося, що минуле – це те, чого вже немає, а майбутнє – то, чого ще немає. «Є тільки мить між …», але і вона зникає швидше, ніж ми про неї подумаємо. Ми не маємо влади ані над минулим, ані, тим більше, над майбутнім. До того ж майбутнє нам ще й не відоме.

Але в Біблії є безліч пророцтв про події, які перебували по відношенню до авторів які їх записали в далекому майбутньому, і переважна більшість з цих подій вже відбулося. Мова йде не про випадкові збіги і не про прогнози, заснованих на аналізі того, що відомо (наприклад – хто переможе на майбутніх президентських виборах або на найближчих спортивних змаганнях). Справжнє пророцтво має відповідати трьом вимогам.

  • По-перше, воно повинно стосуватися подій, значно віддалених у часі, щоб виключалася можливість аналітичного прогнозу.
  • Далі, воно повинно бути ясним і конкретним, щоб виключалася можливість підгонки алегоричного тлумачення туманних пророцтв під реальні події вже після того, як вони відбудуться.
  • Нарешті, пророцтва повинні здійснитися в деталях.

Наприклад, в книзі пророка Єзекіїля є пророцтво про велике фінікійське портове місто Тир, проголошене в 588-му році до н. е .: «… Ось Я на тебе, Тире, і підійму на тебе багато народів, як море підіймає свої хвилі… І понищать вони мури Тиру, і повалять башти його, і вимету з нього порох його, і оберну його на голу скелю… І зроблю тебе голою скелею, станеш місцем розтягнення сітки, і більше не будеш збудований, бо я, Господь, це сказав, Господь Бог промовляє!»(Єзекіїля 26: 3-14).

Тир був неймовірно процвітаючим містом, і мав роль торгового хабу для безлічі навколишніх народів. Всі були зацікавлені в його добробуті і стабільності. Пророцтва про його руйнування здавалися маячнею. Слова пророка сприймалися, як страхітливе перебільшення, і коли лише рік потому вавилонський цар Навуходоносор оточив місто і після дворічної облоги зруйнував його стіни, здавалося, що загроза минула і про пророцтво можна забути.

Пройшла чверть тисячоліття. Тир ще більше розцвів і розрісся. Нові міські укріплення були побудовані на скелястому острові в півмилі від того берега, на якому розташовувалося старе місто. Висота стін з боку протоки досягала сорока п’яти метрів. Оскільки ж фінікійці володвли найпотужнішим флотом, новий Тир небезпідставно вважався неприступною твердинею. Тим більше – для сухопутної армії.

І ось, в 332-му році до н. е. до міста підступило багатонаціональне військо Олександра Македонського. Оточивши місто, Олександр, по суті, запропонував тирянам конфедеративний союз – статус самостійної держави під його патронатом. Але ті відмовилися, і Олександр наказав розібрати старе місто на камені і колоди і, кидаючи їх у воду, спорудити насип від берега до острова шириною в 60 метрів. В результаті на місці колишніх будівель старого Тира (того самого, про який пророкував Єзекіїль) залишилися голі гладкі скелі, цілком придатні для розтягнення сітки. Передбачення виповнилося точно і у всіх деталях. І подібних прогнозів в Біблії – безліч.

Більше про виконання біблійних пророцтв:

Особливе місце в Старому завіті займають так звані месіанські пророцтва – передбачення про походження і про народження, про чудеса і знамення, про зраду і смерть, про воскресіння і вознесіння Христа. Всього богослови нараховують таких понад трьохсот. І ті з них, що вже здійснилися, справдилися в точності. На підставі принципів теорії ймовірностей оцінка ймовірності випадкового збігу лише тринадцяти найбільш очевидних месіанських пророцтв складає 1 до 10^140. Якби кожен атом нашого всесвіту сам був би окремим всесвітом з майже такою ж кількістю елементарних частинок, як в самому всесвіті, загальна кількість частинок у всіх них було б близько до цього числа – 10^140 (одиниця і сто сорок нулів після неї). Єдине зрозуміле пояснення такому «збігові» полягає в тому, що всі ці пророцтва натхненні Тим, Хто існує поза рамками часу, бо Сам є Творцем часу, і проголошує це: «Я, що звіщаю кінець від початку, і наперед що не сталося ще, і що говорю: Мій замір відбудеться, і всяке жадання Своє Я вчиню»(Ісая 46:10).

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

"Господь мій Пан" - археологи знайшли печатку епохи Першого Храму

Наступна Стаття

В мерії відмовилися від позову про заборону KharkivPride

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *