Блог Сергія Головіна

Володар історії – виконання біблійних пророцтв

Особливим класом аргументів на підтримку існування Бога є виконання біблійних пророцтв. Ми всі, включаючи матеріалістів, заручники часу – поняття абстрактного і нематеріального. Ми класифікуємо час як сукупність минулого, сьогодення і майбутнього, і навіть не замислюємося, що минуле – це те, чого вже немає, а майбутнє – то, чого ще немає. «Є тільки мить між …», але і вона зникає швидше, ніж ми про неї подумаємо. Ми не маємо влади ані над минулим, ані, тим більше, над майбутнім. До того ж майбутнє нам ще й не відоме.
Але в Біблії є безліч пророцтв про події, які перебували по відношенню до авторів які їх записали в далекому майбутньому, і переважна більшість з цих подій вже відбулося. Мова йде не про випадкові збіги і не про прогнози, заснованих на аналізі того, що відомо (наприклад – хто переможе на майбутніх президентських виборах або на найближчих спортивних змаганнях). Справжнє пророцтво має відповідати трьом вимогам.

  • По-перше, воно повинно стосуватися подій, значно віддалених у часі, щоб виключалася можливість аналітичного прогнозу.
  • Далі, воно повинно бути ясним і конкретним, щоб виключалася можливість підгонки алегоричного тлумачення туманних пророцтв під реальні події вже після того, як вони відбудуться.
  • Нарешті, пророцтва повинні здійснитися в деталях.

Наприклад, в книзі пророка Єзекіїля є пророцтво про велике фінікійське портове місто Тир, проголошене в 588-му році до н. е .: «… Ось Я на тебе, Тире, і підійму на тебе багато народів, як море підіймає свої хвилі… І понищать вони мури Тиру, і повалять башти його, і вимету з нього порох його, і оберну його на голу скелю… І зроблю тебе голою скелею, станеш місцем розтягнення сітки, і більше не будеш збудований, бо я, Господь, це сказав, Господь Бог промовляє!»(Єзекіїля 26: 3-14).
Тир був неймовірно процвітаючим містом, і мав роль торгового хабу для безлічі навколишніх народів. Всі були зацікавлені в його добробуті і стабільності. Пророцтва про його руйнування здавалися маячнею. Слова пророка сприймалися, як страхітливе перебільшення, і коли лише рік потому вавилонський цар Навуходоносор оточив місто і після дворічної облоги зруйнував його стіни, здавалося, що загроза минула і про пророцтво можна забути.
Пройшла чверть тисячоліття. Тир ще більше розцвів і розрісся. Нові міські укріплення були побудовані на скелястому острові в півмилі від того берега, на якому розташовувалося старе місто. Висота стін з боку протоки досягала сорока п’яти метрів. Оскільки ж фінікійці володвли найпотужнішим флотом, новий Тир небезпідставно вважався неприступною твердинею. Тим більше – для сухопутної армії.
І ось, в 332-му році до н. е. до міста підступило багатонаціональне військо Олександра Македонського. Оточивши місто, Олександр, по суті, запропонував тирянам конфедеративний союз – статус самостійної держави під його патронатом. Але ті відмовилися, і Олександр наказав розібрати старе місто на камені і колоди і, кидаючи їх у воду, спорудити насип від берега до острова шириною в 60 метрів. В результаті на місці колишніх будівель старого Тира (того самого, про який пророкував Єзекіїль) залишилися голі гладкі скелі, цілком придатні для розтягнення сітки. Передбачення виповнилося точно і у всіх деталях. І подібних прогнозів в Біблії – безліч.

Більше про виконання біблійних пророцтв:

Особливе місце в Старому завіті займають так звані месіанські пророцтва – передбачення про походження і про народження, про чудеса і знамення, про зраду і смерть, про воскресіння і вознесіння Христа. Всього богослови нараховують таких понад трьохсот. І ті з них, що вже здійснилися, справдилися в точності. На підставі принципів теорії ймовірностей оцінка ймовірності випадкового збігу лише тринадцяти найбільш очевидних месіанських пророцтв складає 1 до 10^140. Якби кожен атом нашого всесвіту сам був би окремим всесвітом з майже такою ж кількістю елементарних частинок, як в самому всесвіті, загальна кількість частинок у всіх них було б близько до цього числа – 10^140 (одиниця і сто сорок нулів після неї). Єдине зрозуміле пояснення такому «збігові» полягає в тому, що всі ці пророцтва натхненні Тим, Хто існує поза рамками часу, бо Сам є Творцем часу, і проголошує це: «Я, що звіщаю кінець від початку, і наперед що не сталося ще, і що говорю: Мій замір відбудеться, і всяке жадання Своє Я вчиню»(Ісая 46:10).
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!