Домашня » Новини » “Господь мій Пан” – археологи знайшли печатку епохи Першого Храму

“Господь мій Пан” – археологи знайшли печатку епохи Першого Храму

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Нещодавно волонтер національної служби, що працював на розкопках біля Західної стіни в Єрусалимі, виявив глиняний герметик 7 століття до н.е.,(період Першого Храму) на якому написано “Належить  Адоніяху, царському управителю”.

У перекладі Адоніяху означає «Господь – мій Пан», – повідомляє Час Ізраїля.

Нещодавно у проекті просіювання міста Давида було виявлено незначне ущільнення глини 7 століття до н.е.

У землі, розкопаній у фундаментах Західної стіни під аркою Робінсона у 2013 році, волонтер національної служби близько трьох тижнів тому виявив односантиметровий надпис із написом, який носив давньоєврейське ім’я персонажа, знайденого кілька разів у єврейській Біблії, Адоніяху, буквально: «Господь мій Пан».

За словами археолога Елі Шукрона, цей напис є унікальним і “надзвичайно важливим”. Роль Царського управителя, за його словами, кілька разів з’являється в Біблії і використовується для міністра найвищого рівня. Наприклад, титул Царського Управителя був використаний у Книзі Буття для високої позиції Йосипа в Єгипті.

Запечатування глини, або булла, використовувалося в період Першого храму для запечатування важливих документів, зазначив Шукрон.

У березні в місті Давида було знайдено ще одну рідкісну буллу з написом «(належить) Натану- Мелеху, слузі короля» ( ЛеНатан-Мелех Евед Хамелех ). Натан-Мелех названий у 2 Царів як посадовець при дворі царя Йосії. А в лютому 2018 року було відкрито ще одне часткове заглиблення глини, яке має надпис «Належить Ісаї» ( l’Yesha’yah [u] ) і, можливо, пов’язане з пророком Ісаєю.

Новий напис Adoniyahu дає потенційне посилання на 150-річну таємницю: Перший Храм, могила в печері, 7 – го століття до нашої ери на якій теж написано « Ашер аль Хабайт. Напис, знайдений сьогодні в Британському музеї, має часткову назву, що закінчується тими ж трьома єврейськими літерами, що і нова глиняна булла.

Розкопаний у 1870 р. Французьким археологом Чарльзом Клермон-Ганно, напис на могилі став предметом наукових робіт з тих пір.

Спочатку вважалося що ця могила належала найвідомішому управителю  Шевні (також відомому як Шеваніяху), який описаний в 2 Царствах і в Книзі Ісаї як Царський управитель Юдейського царя Єзекії. Його було усунуто з посади і як повідомляється він сам собі висік цю могилу.

Протягом багатьох років вчені намагалися пов’язати могилу в Долині Кедрон з цією біблійною фігурою, незважаючи на відсутність повного ідентифікатора. Новий напис «Адоніяху», також того ж періоду, що і таємнича могила, може запропонувати нову арену досліджень для лінгвістів, що розшифровують надпис поховання.

“Чи це [царський управитель Адоніяху] – людина, похована в печері, ми не знаємо”, – сказав Шукрон. “Коли ми говоримо про той самий часовий період, період Першого храму, 7 століття до н.е., той самий географічний район.

Тримаючи в руці печатку, Шукрон сказав: “Через 2600 років ти прийдеш і тримаєш цю буллу, яку використовували для запечатування листа, який був надісланий 2600 років тому найвищим міністром у царстві, це щось дивовижне …, “моє серце завмирає”, – додав він.

Ким був Адоніяху в Біблії?

Буллу було розкрито волонтером національної служби у проекті просіювання міста Давида в Єрусалимі Емек Цурім.

«Я перекинув відро з землею в піддон для просіювання і почав промивати його струменем води. І раптом у пилу я виявив маленький шматочок глини чорного кольору », – сказав Батія Офан.

«Я одразу зрозумів, що це булла, і хвилювання було багато, багато. Для мене тримання в руці артефакту з 2600 років тому, з часів Юдських царів, просто вражаюче, – сказав Офан.

Ім’я Адоніяху з’являється в декількох ітераціях у Біблії, але не в епоху, що відповідає 7 століттю до н.е. – періоду застигання глини.

Більше про знахідки в Ізраїлі:

Найвідоміший Адоніяху виникає приблизно за 300 років до цього нещодавно атестованого Адоніяху і є сином царя Давида та Хаггіта. Його називають і Адонія, і Адоніяху.

Є ще два помітні Адонії, про які йдеться в Біблії. Перший, Левіт, з’являється під час правління Йосафата (близько 870–849 рр. До н. Е.), Про який йдеться у Хроніках. Інша примітний Адоніяху знайдений під час правління Неємії, яке відбувається в перську епоху періоду Другого Храму близько 465-424 рр. До н.

Джерело: timesofisrael.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Замість дитини - собака: рух чайлдфрі і біблійна позиція

Наступна Стаття

Володар історії - виконання біблійних пророцтв

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *