Світ

Влада Білорусі хоче відібрати Червоний костел

Червоний костел Святих Симона й Олени, одну з найвідоміших культових споруд Мінська, влада Білорусі хоче відібрати. Інформацію про це 6 жовтня опублікувала «Християнська візія», зазначивши, що держава розірвала договір з парафією. Причиною цього нібито є «аварійність будівлі».

Джерело: facebook.com/christians4ukr

Будівля була закритою від 26 вересня, того дня там з невідомих причин спалахнула пожежа, проте суттєвих руйнувань не було. Червоний костел належить пов’язаній з владою компанії «Мінська спадщина», проте юридично католики можуть вільно проводити там богослужіння, що дещо схоже на ситуацію з київським костелом Святого Миколая.

Довший час римо- та греко-католики могли вільно збиратися у костелі для богослужінь, проте наразі за наказом парафіяни мають забрати з нього своє майно, і втрачають можливість безплатно користуватися костелом. Таке досить несправедливе та необґрунтоване рішення викликало суспільний резонанс.

У 2020 році, при масових заворушеннях на тлі виборів у Білорусі, чимало протестувальників мали змогу сховатися в костелі від насильства силовиків. Багато християн та священників їх підтримували та висловлювали свою незгоду проти безчинства влади.

Тому самопроголошений президент Лукашенко вдається до репресій проти людей і організацій, які прагнули справедливості, і не показали своєї лояльності диктатору. Це дало поштовх і до релігійних переслідувань.

Також було закрито школу, де процес навчання проходив білоруською мовою, яка функціонувала при Католицькому християнському соціальному центрі.

Режим проросійського Лукашенка вже неодноразово вдавався до переслідування християн, але після 2020, та у зв’язку з війною України з Росією ще більш посилив репресії, цим самим відчутно обмеживши свободу віросповідання у країні.

Читайте також:

Кожен місяць стає відомо про затримання та ув’язнення активістів, які є християнами.

Нехай Господь дасть білоруському народу пройти ці випробування, і нарешті здобути свободу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button