СвітХристиянські новини

Влада Білорусі намагається забрати будівлю церкви «Нове життя» в Мінську

У Мінську судові виконавці разом з поліцією прийшли щоб забрати будівлю церкви «Нове життя». Суперечка за молитовний будинок в будівлі колишнього корівника триває вже багато років. На цей раз влада вирішила діяти силовим методом: в церкві спиляли замок і зупинили молитву, що проходила всередині. Повідомляє bog.news з посиланням на news.tut.by.

«Вони просили відкрити двері, щоб виконати рішення суду 2009 року, – повідомляє старший пастор церкви «Нове життя» В’ячеслав Гончаренко. – Ну, звичайно ж, ми відмовились, тому що вважаємо, що будівля наша. Господь дав нам її багато років тому. На цьому місці ми хотіли побудувати прекрасну церкву. Але з того часу, через різні розгляди і суперечки, ми нічого так і не домоглися».

Пастор повідомив, що влада спиляла замки примусово і зайшла. У будівлі були люди, які молилися в цей час. Вони попросили їх вийти.

«У підсумку ми залишили нашу будівлю. І тепер в будівлі багато органів влади, які роблять опис майна. Дещо дозволили нам цінне забрати. Дякую, що молитися з нами. Для нас тепер настав час змін», – зазначає служитель.

Адміністратор церкви Віталій Антончик пояснює, що у цьому році до них вже приїжджали судові виконавці – виписали припис, але тоді все було спокійно. Сказали, приїдуть знову. На цей раз приїхали не тільки вони, а й поліція, представники ЖРЕО. Поліцейських машин було п’ять або сім.

Читайте також:

Представник церкви розповів, що в будівлі було 60-70 прихожан.

«Сказали всім покинути будівлю, інакше відправлять на добу. Ми сказали людям, щоб вони вийшли й не наражалися на небезпеку», – каже представник церкви.

Влада Білорусі намагається забрати будівлю церкви «Нове життя» в Мінську

Конфлікт між церквою «Нове життя» та міською владою триває вже понад 15 років. Колись на цьому місці був корівник.

В 1992 році прихожани самотужки тут зробили церкву.

У 2005 році міська влада позбавила релігійну громаду права користування земельною ділянкою, попри те, що він був виділений їй безстроково.

Щоб привернути увагу громадськості до проблем церкви, в жовтні 2006 року віруючі були у пості, який тривав близько місяця. Владі довелося відступити: ситуація навколо «Нового життя» отримала широкий міжнародний резонанс. На захист церкви виступили представники демократичних сил, країни ЄС, закордонні політики, священники, релігійні об’єднання.

Але у 2019-му ситуація піднялася на поверхню знову. 16 січня 2019 року в Мінську було громадське обговорення плану внесення змін до містобудівного проєкту детального планування південної частини мікрорайону Сухарева. План передбачає будівництво житла та об’єктів соціальної інфраструктури. На місці будинку молитви «Нового життя» припускають звести школу.

В кінці 2020-го управління примусового виконання винесло громаді протестантської церкви чергове розпорядження з вимогою до 31 грудня виконати судовий наказ від 23 жовтня 2009 року і звільнити будівлю колишнього корівника площею 1621 «квадратів» по ​​вулиці Ковальова, 72. Стягувач – ЖРЕО Московського району столиці.

У приписі йшлося про те, що в разі невиконання вимоги примусове виселення відбудеться 5 січня. В той день у будинку теж зібралися прихожани для молитви, проте тоді судові виконавці та представники ЖРЕО заходити не стали. Вони склали адміністративний протокол стосовно керівництва церкви за порушення припису про виселення.

Зараз церква «Нове життя» просить молитися за ситуацію, що склалася.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button