війна

Війська РФ зруйнували в Україні щонайменше 116 споруд духовного значення – ДЕСС

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зруйновано щонайменше 116 споруд духовного значення. Російські окупанти зруйнували християнські храми та інші святині релігійних спільнот як мінімум у 30 областях України: Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумський, Харківській, Херсонській та Чернігівській. Про це повідомила Держслужба України з етнополітики та свободи совісті.

Джерело: risu.ua з посиланням на dess.gov.ua

Як свідчать дані ДЕСС, переважна більшість зруйнованих споруд − православні храми (91 зі 116). Також загарбники зруйнували мечеті, синагоги, католицькі та протестантські церкви, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій.

Найбільше руйнувань виявлено в Донецькій, Київській і Харківській областях – щонайменше 20 у кожній з них. Саме в цих областях зафіксовано понад половина з усіх випадків ушкоджень сакральних споруд України.

Державна служба поділилася інтерактивною мапою, де можна побачити всі постраждалі об’єкти духовного значення:

Детальну інформацію про пошкоджені споруди духовного значення можна подивитися за посиланням.

Також ДЕСС просить надіслати на religion@dess.gov.ua інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення РФ до України для релігійних спільнот.

Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Окрім того, Держслужба заохочує реєструвати свідчення для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією Росії. Це можна зробити на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України: https://culturecrimes.mkip.gov.ua.

Переглянути зафіксовані воєнні злочини можна тут.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про зруйновані культурні об’єкти на 56 територіальних громадах у 13 областях України. Найбільша кількість руйнувань у Луганській, Донецькій, Сумській та Миколаївській областях. Детальніше можна прочитати за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button