Актуальне

Страсний тиждень у реальному часі. Понеділок

Детальний опис подій цього дня див. В Мт. 21: 12-22; Мк. 11: 12-19; Лк. 19: 45-48.

Оскільки розпочався Страсний тиждень, – це священний час між Вербною і Великодною неділею, – ми пропонуємо вашій увазі опис по днях того, що відбувалося в цей тиждень згідно з Писанням. Щодня ми будемо додавати події, які відбувалися протягом цього відрізку часу. 

Використовуйте цей посібник для читання Святого Письма на цьому тижні.

Понеділок

Якби Єрусалим був вуликом, то своїм тріумфальним входом в нього Ісус ніби вдарив по ньому палицею. Можна було чути, як наростає гул і обурення. Його царське прибуття було потужним проголошенням його влади над усіма людськими умовностями.

У понеділок Ісус повертається, щоб зробити ще більше – на цей раз, щоб заявити про те, що Божому народу не вдалося виконати мандат їхнього завіту – бути благословенням для світу. Велика частина того, що говорять нам Євангелія про понеділок, акцентується на владі Ісуса − як над створеним світом, так і на Його праві судити його. Все, що робив Ісус, Він робив з владою. Тому, коли Він розбудив Своїх учнів в понеділок зі словами про те, що Він хоче повернутися в Єрусалим, щоб вчити, це звучало ризиковано, але не було несподіванкою. Всі відчували якусь напругу. Ісус ніби зрізав кут і Його кінець був близький. Він був помітним.

Події понеділка

  • Ісус залишає Віфанію.
  • Ісус проклинає смоківницю по дорозі в місто.
  • Ісус плаче над Єрусалимом.
  • Ісус очищує храм вдруге за своє служіння.
  • Пізно ввечері Ісус заходить в Храм, а потім залишає місто.
  • Ісус проводить ніч у Віфанії.

Вранці у понеділок Ісус повернувся зі своїми учнями до Єрусалиму. По дорозі він прокляв фігове дерево за те, що воно не принесло плодів. Деякі вчені вважають, що це прокляття смоківниці є Божим судом над духовно мертвими релігійними лідерами Ізраїлю. Інші вважають, що цей символізм поширюється на всіх віруючих, демонструючи, що справжня віра – це більше, ніж просто зовнішня релігійність; правдива, жива віра повинна приносити духовні плоди в житті людини.

Читайте також:

Схожі статті

Коли Ісус прибув в Храм, він виявив, що двори наповнені міняйлами. Він почав перекидати їхні столи й очищати Храм, кажучи: «Писання проголошує:« Мій Храм буде домом молитви», а ви перетворили його в вертеп розбійників» (Луки 19:46).

У понеділок ввечері Ісус знову залишився в Віфанії, ймовірно, в будинку своїх друзів, Марії, Марфи й Лазаря.

Джерело: https://ieshua.org/strastnaya-nedelya-v-realnom-vremeni.htm

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button