Блог Миколи Романюка

Молитва разом з Давидом перед лицем війни, коли ворог близько

Головний урок молитви Псалмом 33 – коли близько ворог, чи коли він особливо потужний і небезпечний, найважливіше – спершу споглядати велич і силу Бога, роздумувати над нею і… захоплюватися Богом, хвалячи Його не економлячи слова, голос і емоції (33,1-9).

  • Така, на перший погляд, безглузда для прагматика й атеїста справа, важлива вірою й глибинним переконанням, що нічого не відбувається без божественного допуску. Тому наявність і відсутність війни у Божих руках;
  • Захопливе вихваляння Бога перед лицем небезпеки має на меті виказати розуміння, віру та безпосереднє і вичерпне довір’я до Всемогутнього Володаря Вселеної;
  • Прославлення слави Величного Бога має на меті перевести погляд з нас, слабких, грішних, ницих у власній безпринципності/продажності/байдужості на Нього, від Кого прощення і допомога. Так зростає віра.
  • Єдина хвала величі Володаря Всесвіту здібна приготувати наш розум і серце до будь-якого повороту історії/долі, бо ми вже довіряємо Тому, Який все знає і Який робить все найкращим чином, навіть якщо я того не розумію і не готовий поки прийняти.

Як єлей на душу слова автора: «Господь руйнує плани людей, зупиняє задуми народів» (33,10). Так, Господи, то зруйнуй вщент лихі щодо України задуми Путіна і всієї російської армії, розпороши їх і безславно обеззброй.

Далі важче молитися з Давидом: «Блаженний народ, для якого Господь є Його Богом…».  Але це не про нас, українців… Наша релігія комфортніша – вона під нас заточена. Для нас Господь треба не Той, Хто за наші гріхи на хресті помер, а тому і воскрес, щоб ми Його дороги трималися, а Той, який посвятить нашу пасочку з крашанками, ковбаску з горілочкою, одобрюючи наш спосіб вірування й життя. Наш бог – то наш добробут, наше черево і наша розвага. Такому богу з батьків-прабатьків вірно служимо і далі будемо.

Але ворожих військ тьма тьмуща зібралась біля наших кордонів, то дуже хочеться з автором сподіватися що… «Цареві не допоможе його велике військо, і велетень не врятується своєю могутньою силою» (33,16). Так, Господи, і на нас чигає велетень – дай же йому з усією його могутньою силою та й щезнути.

Аж далі знову важко вторити за псальмистом: «Адже очі Господні на тих, котрі бояться Його й котрі покладаються на Його милосердя…» (33,18). Ми боїмось збідніти і розоритись, ми боїмося турбуватися про спільну користь, ми боїмося жити за законом і порядком, ми боїмося хвороби і смерті, але не боїмося Тебе, Творця життя і Всесильного Бога, Чиє життєдайне Слово є дороговказом (для когось, не для нас).

Читайте також:

«Душа наша очікує Господа. Він – наш помічник і оборонець» (33,20) – при такій вірі можна було б сподіватися на успіх. Адже хто зосереджений на вірі в Одного Бога, той не кидає все, впадаючи в бездіяльність. Люди віри знають, що їх поміч і оборона в Бозі, Який часто діє через людей, тому задля оборони вони будуть об’єднуватися і найактивніше взаємодіяти. Вони будуть велелюдно і всенародно воювати задля перемоги, всю надію покладаючи на Божу допомогу, а не вихваляючись в дурній гордості власними звитягами і сподіванням на позичену Заходом суперзброєю.

«Господи, нехай Твоє милосердя буде над нами, оскільки у Тобі наша надія» (33,22). Тож Господи Боже, просимо, помилуй нас від війни й відведи сусідську загрозу якомога далі від нас. Дай нам мудрості не шукати війни, сили захиститись, як вона прийде і віри, щоб при будь-яких поворотах не зневіритись в Тобі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Микола Романюк

Микола Романюк, 45 років, одружений, троє дітей. Вивчав німецьку в Дрогобичі, богослов’я в Одесі. Викладаю у семінаріях та на семінарах, старший пастор в Ірпінській біблійній церкві. Відчуваю своє покликання у тому, щоб пізнаючи Бога і служіння Його людям, допомагати в цьому іншим.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button