Варто замислитись

Економіка і віра

До XVI століття південь Європи був економічно розвинутим регіоном, центром політичного, релігійного і культурного життя, натомість північ була периферією.
Але після Реформації розташування сил на європейському континенті зазнало радикальних змін. Колись могутні католицькі держави європейського півдня почали стрімко занепадати, натомість північні країни, в яких перемогла Реформація, в умовах обмежених природних ресурсів досягнули високого рівня життя, політичних свобод і внесли максимальний вклад в цивілізаційний розвиток людства.
Рейтинги різних організацій, зокрема, Social Progress Imperative, які порівнюють країни з високим і низьким рівнем життя, підтверджують, що за такими критеріями, як умови життя, освіта, захист прав людини, медицина, санітарія, свобода вибору і слова, доступ до технологій та толерантність, лідирують Фінляндія, Данія, Швейцарія, Швеція, Норвегія, Нідерланди, Великобританія, Ісландія. І загалом, якщо індекс соціального розвитку порівняти з конфесійними особливостями європейських країн, то найрозвинутішими є протестантські країни, в другій десятці рейтингу розташовані католицькі країни, а найбільше відсталими є православні і мусульманські.

R500.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button