Українські пацієнти після евакуації можуть бути направлені на лікування до клінік країн-членів ЄС

Міністерство охорони здоров’я України розпочало співпрацю з Європейською комісією (DG SANTE – Генеральний директорат з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів) для лікування за кордоном українців, які постраждали від російської військової агресії. Про це повідомляється на сайті МОЗ.
Джерело: ukrinform
«Відтепер українських пацієнтів після евакуації можна направляти до клінік країн-членів ЄС. Процес евакуації здійснюватиметься за посередництва Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації (ERCC), який є ефективним механізмом захисту цивільного населення в надзвичайних ситуаціях. Він також забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки та виступає як координаційний центр між усіма державами-членами ЄС», – зазначено у повідомленні.
Додаткові питання співпраці України та ЄС з цього приводу обговорили під час зустрічі Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Стелла Кіріакідес – комісар ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів у Комісії Урсули фон дер Ляєн.
Повідомлялося, що завдяки підтримці американської клініки St. Jude Children’s Research Hospital та Уряду Республіки Польща, лікарі Львівського західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру пролікували 381 дитину в клініках країн ЄС, США та Канади.
Читайте також:
В Україні через війну загинуло 28 дітей, поранено 64, близько 1,5 мільйона – у небезпеці
Перш за все, це хворі на онкологію, з важкими ураженнями центральної нервової системи, з гострою та хронічною нирковою недостатністю, а також іншими важкими хронічними захворюваннями, які зустрічаються доволі рідко.