війна

Порушення прав людини: влада Росії планує спростити процедуру усиновлення депортованих українських дітей

Плануються зміни в російському законодавстві щодо спрощення процедури усиновлення депортованих українських дітей. Йдеться про дітей, яких вивезли до РФ та «ДНР» і «ЛНР». Росіяни нібито вже готові приймати українських дітей, депортованих з Донбасу. Однак таке «рятівне» усиновлення є порушенням прав людини та норм Конвенції ООН про права дитини, заявила радник-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Джерело: life.pravda.com.ua з посиланням на Facebook Дар’ї Герасимчук

За словами уповноваженої, депутати Росії планують внести правки до законопроєкту до 13 квітня. А поки діятиме тимчасова схема з оформлення опікунства.

Однак, згідно з прописаною в українському законодавстві спеціальною процедурою, усиновлення українських дітей іноземцями без погодження з Національною соціальною сервісною службою України є незаконним.

Повідомляється, що в Росії уже практикували протиправне усиновлення, зокрема у 2014 році, коли був реалізований проєкт «Поїзд надії». Тобто з Москви в різні регіони Росії відправлявся спеціальний потяг з охочими усиновити дитину. Цей рейс приїжджав зокрема й на територію окупованих Севастополя та Сімферополя.

Окрім цього, другим важливим порушенням зі сторони керівництва РФ є примусова депортація цивільного населення. Відповідна процедура заборонена Женевською Конвенцією від 1949 року.

Нагадаємо, що за словами головного розвідувального управління Міноборони (ГУР), для переміщення російських колон техніки окупанти викрадають українських дітей та використовують їх як живий щит. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button