Україна

Верховна Рада України прийняла закон «Про Службу військового капеланства»

Відповідний законопроєкт 4626 «Про Службу військового капеланства» на засіданні у вівторок у другому читанні підтримав 291 народний депутат.

Джерело: ukrinform.ua

«Цей закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства», − йдеться у тексті законопроєкта.

Служба військового капеланства формується як окрема структура у Збройних Силах, Національній гвардії, інших військових організаціях, утворених за законодавством України, та Національній прикордонній службі України. Її формат залежить від обсягу, характеру та військового управління, підрозділу, комплексність заходів щодо задоволення духовно-релігійних потреб у військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях.

У самостійних військових частинах батальйонного рівня функції військового капелана може виконувати військовий капелан. Відповідні служби військового капелана безпосередньо підпорядковуються Прикордонній службі України Головнокомандувачу Збройних Сил України, Командувачу Національної гвардії України, керівникам інших військових організацій, організованих за українським законодавством, та главі держави.

Максимальна кількість військових капеланів не може бути менш як 0,15 % від максимальної чисельності Збройних Сил, Національної гвардії та інших військових організацій України.

Військовий капелан має бути громадянином України та священником релігійної організації, зареєстрованої в Україні, уповноваженим відповідним центром управління релігійними організаціями. Обов’язковою богословською вимогою є отримання вищої богословської освіти (ця норма набирає чинності через 5 років після набрання чинності законом).

Інформація осіб, яких військовий капелан вислухав, є конфіденційною. Військовий капелан має право не відповідати на запитання про факти та обставини, які він дізнався під час сповіді.

Схожі статті

Для належної організації духовно-релігійних потреб Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших військових організацій, організованих відповідно до законодавства України, запроваджено відповідну конфесійну квоту.

Читайте також:

Планується створити міжконфесійний комітет військових капеланів як дорадчий орган при Міністерстві національної оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!