Християнські новини

Верхована Рада ухвалила закон "Про військове капеланство"

6 червня Верховна Рада України 227 голосами прийняла за основу проект Закону «Про військове капеланство» №10244-1. Співавторами даного законопроекту є Павло Унгурян, Оксана Білозір та інші народні депутати.
“Служба військових капеланів у збройних силах різних держав світу має тривалу історію. В Україні протягом 27 років військове капеланство поступово розвивалося та зайняло важливе місце у роботі військових підрозділів країни, однак донині воно не було законодавчо врегульоване, лише на рівні розпоряджень відповідних органів влади.
Разом з тим у 2014 році вперше священнослужителі опинилися поруч із військовими в районах реальних бойових дій та під час виконання ними бойових завдань, а відтак вони піддають небезпеці життя, та можуть бути поранені або ж отримати інвалідність. Саме тому ми разом з капеланами різних конфесій та нашими колегами-депутатами розробили проект закону, який би законодавчо врегулював капеланську діяльність та забезпечив соціальний захист капеланів”, – зазначив співавтор законопроекту Павло Унгурян, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України».
Павло Унгурян, Оксана Білозір
Ще від початку агресії Російської Федерації, священнослужителі ідтримують офіцерів та бійців безпосередньо у зоні бойових дій на території Донецької та Луганської областей: задовольняють їх релігійні потреби щодо участі у церковних таїнствах та здійсненні релігійних обрядах, що є конституційним правом кожного громадянина на свободу віросповідання.
https://www.facebook.com/pavlounguryan/videos/381524389134433/
Даний закон розроблено з метою сприяння забезпеченню конституційних прав військовослужбовців та працівників Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на свободу світогляду і віросповідання.

Більше про військове капеланство:

Проектом Закону України пропонується закласти правове підґрунтя для створення військового капеланства (служби військового духовенства, капеланської служби), при якому посади військових капеланів не будуть входити до штатів військових частин (органів, підрозділів). Це сприятиме забезпеченню конституційних прав особового складу Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення на свободу світогляду і віросповідання та відповідатиме положенням Конституції України і законів України щодо відокремлення в Україні церкви та релігійних організацій від держави.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button