Християнські новини

В Західній Африці криза зростає. Ісламський тероризм та конфлікти

Буркіна-Фасо (MNN) – ООН заявляє, що конфлікт в африканському регіоні Сахель є “безпрецедентним”. Понад п’ять мільйонів людей у ​​Західній Африці потребують невідкладної допомоги. Тільки в Буркіна-Фасо було переселено майже пів мільйона людей.
Ісламський тероризм і племінні конфлікти сприяють заворушенням регіону. Прес-секретар Грег Мюссельман каже, що голос мучеників Канади збільшує їх зусилля в Буркіна-Фасо, оскільки переслідування продовжує зростати.

Підвищення регіональних заворушень

Конкретні визначення різняться, але ООН організовує 16 країн Західної Африки. Рада США з міжнародних відносин класифікує кризи двох країн — Нігерія і Малі — або як «погіршення» або «незмінні».
Ісламське екстремістське угрупування Нігерії, Боко Харам, з 2009 року стає все більш впливовим. Сьогодні Нігерія стикається з загрозами на трьох фронтах: Боко Харам, Ісламська держава та пастухи Фулані. Ситуація в Малі стає все гірше з 2015 року ; Open Dors США розміщують Малі в №24 в цьогорічному Світовому списку спостережень.
Ісламський тероризм і племінні конфлікти стоять за останнім стрибком регіональних заворушень. Біженці, які рятуються від насильства в Нігерії чи Малі, тікають до сусідніх країн, лише для того щоб зіштовхнутися з обмеженими ресурсами або новими загрозами.
Візьмемо, наприклад, Буркіна-Фасо.

Переслідування в Буркіна-Фасо

За даними ООН, від 23 до 31 000 людей шукали притулку в Буркіна-Фасо, коли в Малі спалахнуло насильство Тепер вони можуть знову можуть бути в пошуках безпечних місць.
Тероризм Малі проникнув у Буркіна-Фасо у 2015 році. Екстремістське насильство досягло нового рівня цього року. Насправді вже було вдвічі більше атак у порівнянні з загальною кількістю 2018 року. І християни, і мусульмани страждають; насильство у вихідні було спрямоване на мечеть на півночі Буркіна-Фасо.

«Багато уваги ми приділяли Нігерії та Східній Африці. Але через поширення войовничих ісламських угруповань… [екстремізм зростає] в Буркіна-Фасо, тому що він поруч з деякими з цих інших країн».

Віруючі зазнали значних втрат на початку цього року, коли озброєні бойовики протягом чотирьох тижнів атакували чотири різні церкви. Четверо християн були вбиті в серпні просто за носіння хрестів, а минулого місяця бойовики наказали людям або перейти на іслам, або йти геть. Майже 2000 жителів села були змушені тікати.

«Ми повинні заохочуватися як християни [тому, що багато хто з цих віруючих відмовляються стати мусульманами. Вони могли навернутися і залишитися у своїх будинках », – каже Мюссельман.
“Але замість того, щоб заперечувати Ісуса чи християнську віру, вони вирішили покинути цю територію”.

Джерело: mnnonline.org

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button