Християнські новини

Прем'єр-міністр Ефіопії, християнин Абій Ахмед отримав Нобелівську премію миру

Менш ніж за два роки після вступу на посаду прем’єр-міністра Абій Ахмед допоміг Ефіопії досягти такого примирення і розквіту, які вважалися неможливими, в тому числі рішення прикордонного конфлікту з Еритреєю. Сьогодні його зусилля були відзначені Нобелівською премією миру.
Хоча деякі ефіопи вважають, що про результати його роботи говорити ще рано, Нобелівський комітет заявив: «… навіть якщо ще багато що належить зробити, Абій Ахмед ініціював найважливіші для країни реформи, які дали багатьом громадянам надію на краще життя і світле майбутнє».
У свої 43 роки Ахмед — наймолодший лідер Африки. Коли він вступив на посаду у квітні 2018 року, то зробив ряд фундаментальних реформ, що зробили величезний вплив на Ефіопію.
У минулому році Ахмед підписав мирну угоду з президентом Еритреї Ісайасом Афверкі, і це після десятиліть політичного тупика і двох років насильства, які забрали 80 000 життів. Газета New York Times повідомляє, що дві країни стали набагато більш відкритими один для одного завдяки відновленню авіасполучення і телекомунікації.
Уже в перші 100 днів після вступу на посаду прем’єр-міністра, Ахмед Абій скасував надзвичайний стан в країні, оголосив амністію тисячам політв’язнів, поклав кінець цензури в ЗМІ, повернув права опозиції, звільнив військових і цивільних лідерів, які підозрювалися в корупції, і значно посилив вплив жінок в ефіопському політичному і громадському житті. Він також зобов’язався зміцнювати демократію шляхом проведення вільних і справедливих виборів.
Новий прем’єр-міністр також зміг примирити дві гілки Ефіопською православної церкви, які розділилися в 1991 році. Православні представляють найчисленнішу релігійну групу в країні (близько 40% населення в порівнянні з 19% протестантів і 34% мусульман).
Він сприяв примиренню між мусульманами й християнами у своєму рідному місті Бешаша, будучи членом парламенту, і відразу ж почав зустрічатися з абуна Матіасом, патріархом Ефіопської православної церкви Теваедо як прем’єр-міністр, пропонуючи свою допомогу, щоб покласти край багаторічному розколу.
Ахмед Абій виріс в родині батька-мусульманина і православної матері, але став євангельським християнином-п’ятидесятником, як і багато ефіопських політиків. Християнські переконання прем’єр-міністра розглядаються як рушійний фактор в його прагненні до миру. «Є щось в ньому від проповідника — в тому, як він проповідує своє бачення, — зазначає BBC News. — У нього є енергія, пристрасть і впевненість».
Ахмед заявив своїм виборцям після вступу на посаду: «У нас є країна, яка наділена величезними достатком і багатством, але потребує любові».

Дізнавшись про присудження такої високої нагороди, прем’єр-міністр написав у Твіттері: «Я з вдячністю прийняв рішення норвезького Нобелівського комітету і глибоко вдячний всім, хто прагне до миру. Ця нагорода призначена для Ефіопії й африканського континенту. Ми будемо процвітати у мирі!»
Ахмед Абій став 24-м лауреатом Нобелівської премії миру з Африки; в минулому році ця нагорода була частково вручена Денису Муквеге — лікарю-християнину, що присвятив себе лікуванню жертв зґвалтування в Демократичній Республіці Конго (ДРК).

Джерело: У Світлі

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button