Новини суспільстваХристиянські новини

100 років тому Росія легалізувала аборти, ставши першою країною, яка почала цей геноцид

За підрахунками дослідників, за останні 100 років законний аборт призвів до близько одного мільярда абортів у всьому світі. За словами дослідників, цей факт є «найбільшим геноцидом в історії». А першою країною, яка легалізувала аборт, була Росія. Через це 18 листопада 2020 року відзначалося 100-річчя цієї події. Повідомляє LifeSiteNews.
Взагалі, за підрахунками, з листопада 1920 року у світі було абортовано мільярд немовлят.
Поштовхом цього стало оголошення Радянським Союзом про легалізацію абортів, щоб, згідно з державним поясненням, боротися зі висхідним числом жінок, які мали негативні наслідки для здоров’я в результаті незаконних абортів.
Тим самим Росія стала першою у світі країною, яка легалізувала вбивства ненароджених дітей.
Читайте також:

На відміну від них, кількома місяцями раніше, у липні 1920 року, Франція прийняла закон, що забороняє продаж або просування контрацептивів.
Проте нова постанова Росії випереджала будь-яку іншу легалізацію абортів у світі більш ніж на десятиліття, адже лише в 1931 році Мексика легалізувала аборти у разі зґвалтування.
Доктор Марк Філд в New England Journal of Medicine (NEJM) представив заархівовану статтю про історію законності абортів у Росії.
Указ 1920 року дозволяв робити аборти безкоштовно за умови, що їх робив лікар. У NEJM зафіксовано, що лікарі мали «відговорювати жінку від аборту, якщо для цього не було соціальних, економічних чи медичних причин».
У Москві в 1922 році було 7969 абортів і 35320 пологів, що дало 22,56 аборту до кількості народжених.
До 1925 року кількість абортів зросла до 18 071, а народжених – 57 537, що дає відношення 31,41 аборту до народжених. У статті зазначалося, що в 1926 році кількість абортів сягнула 31 986, проте цифр про народження відсутні.
Ближче до кінця 20-х років минулого століття умови життя стали більш тісними, оскільки «міське житло стало надзвичайно дефіцитним, і сім’ям найчастіше доводилося задовольнятись однією кімнатою, спільно користуючись туалетом, ванною та кухонними приладами з іншими сім’ями в тій же квартирі».
Соціальні зміни були природним наслідком радянського режиму, який «під керівництвом Сталіна розпочав масштабну програму індустріалізації та колективізації сільського господарства».
Філд зазначає, що у поєднанні з тим, що «до робочої сили залучалося більше жінок, досить безпечно припустити, що рівень абортів значно збільшився вище показника двадцятих років».
Однак зростання абортів швидко призвело до «посилення нестабільності сім’ї», а це означало, що діти, які виховуються в таких сім’ях, «навряд чи стануть стабільними, працьовитими та сумлінними працівниками, необхідними для індустріального суспільства» та для режиму суспільства. Таким чином, в 1936 році було запропоновано нові закони, які обмежували б закони про аборти.
Проте відбувалися заперечення проти можливих обмежень щодо абортів. Жінки говорили: «ми всі хочемо бути працюючими жінками», і «дефіцит дитячих садків, дитячих садків, їдалень, житла та обладнання», тому це зробило аборти необхідними для життя, з погляду суспільства.
За часів Сталіна в 1936 році аборти знову були широко заборонені. У супровідному документі до законодавства держава писала, «…жінка є рівноправним членом суспільства… і боротьбу з абортами можливо організувати завдяки заборонним законам та іншими засобами».
Будь-які «підпільні» аборти приписувались «пережитку капіталістичної свідомості серед менш освічених членів суспільства».
Аборт не був повністю заборонений, оскільки закон передбачав, що він буде дозволений, «якщо продовження вагітності загрожує життю або загрожує серйозною шкодою здоров’ю вагітних жінок, а також коли важке захворювання батьків може передаватися у спадок».
У таких ситуаціях аборт дозволявся, якщо це було «в умовах лікарні та пологового будинку».
Проте в 1955 році в державі знову прийняли указ про «Скасування заборони абортів». У коментарі до цього указу говориться, що завдяки «заходам, вжитим державою для заохочення материнства та захисту дитинства … культурного та соціального життя, дозволено скасувати заборону на аборти в юридичному сенсі».
У примітці зазначається, що «скасування заборони на аборти дозволить обмежити шкоду, заподіяну здоров’ю жінок абортами, здійсненими поза лікарнями».
Тому новий закон скасовував заборони, введені в дію в 1936 році, і дозволяв робити аборти, за умови, що вони відбувалися в дозволених установах.
Доктор Філд повідомив, що в результаті приватного розслідування йому повідомили, що «ціна аборту становить 50 рублів, попри того, чи одружена людина, чи ні».
Філд також зауважив, що до лютого 1956 року взагалі не було жодного розголосу щодо зміни законодавства.
А в 1997 був зроблений звіт, згідно з яким «аборти вже давно стали традиційним методом планування сім’ї в Росії».
Дослідження показали, що радянські чиновники не публікували свою статистику абортів, але за медичними оцінками цифра становить від 6 до 7 мільйонів щороку з 1955 року до середини 1980-х.
Зараз в Росії відбувається близько 412 абортів на 1000 живонароджених.
У нещодавній статті, яку перевидали на LifeSiteNews, священник Річард Хайльман так прокоментував 100-річчя першої легалізації абортів у світі.
«Аборт – це найгірший геноцид в історії людства. Цей жах перед Богом почався лише через три роки після Фатіми, оскільки Росія першою “відкрила цей демонічний портал” у 1920 році».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button