Новини археологіїХристиянські новини

В Єрусалимі знайдено давню печатку часів Неємії

На археологічному об’єкті міста Давида недалеко від Старого міста Єрусалиму в Ізраїлі було виявлено давню печатку та буллу часів Неємії.
Згідно з інформацією “Вартового Єрусалиму“, відкриття цих предметів пояснює становище та управління Єрусалимом в перський період після того, як вавілоняни зруйнували стародавнє місто близько 586 року до н.е., як і написано у старозавітних книгах Єздри і Неємії, а також Огія, Захарії та Малахії.
Штамп з печаткою спочатку мав ручку, дещо схожу на сучасні великі офісні марки та, ймовірно, використовувався для штампування на глеках або інших великих предметах. Лицьова сторона нововиявленого штампа пошкоджена, але на ній є вигравіровані два зображення, які, ймовірно, представляють два символи в псевдоепіграфічному стилі, зображення, схожі на букви.
Огій 2:23 відзначає використання таких печаток, також званих печатками, протягом цього періоду в історії. У вірші написано: «Того дня, говорить Господь Саваот, візьму Я тебе, Зоровавелю, сину Шеалтіїлів, Мій рабе, говорить Господь, і покладу тебе, немов ту печатку, бо Я тебе вибрав, говорить Господь Саваот».
Екскаватори, що працюють на парковці Гівати, найбільшій активній археологічній розкопці в Єрусалимі, зробили свої відкриття відомими громадськості минулого місяця.

Булла, являє собою глиняну печатку яка є офіційним штампом, «є складнішою і двічі була втиснута однією і тією ж печаткою», повідомляє «Єрусалим» можливо, на ній «зображено людину, яка сидить на троні, або адміністративному стільці”, можливо це цар, управитель – разом з колонами (можливо символом жезла вавилонського бога Набу, або Мардука).»
Булла має схожий стиль із тим самим періодом часу, який знайшли у місті Давида.
Поряд із древніми артефактами була виявлена ​​велика кількість рибних кісток. Як повідомляється, рибні кістки вказують на акцент у день Неємії на рибному ринку, особливо на засудження продажу риби в суботу, як сказано в Неемії 13:16. Неємія також згадує “рибні ворота Єрусалиму”.
Виявлено відносно небагато артефактів з того часу, що називається перською епохою, враховуючи незначне значення міста в той час, за винятком 13 метрів стіни та вежі, які були відновленням споконвічного міста фортифікаційної лінії Єрусалиму.
Ізраїльський археолог Ейлат Мазар виявив цю стіну та вежу у 2007 році на протилежному боці міста Давида. Визначено, що виходячи з датування, місця розташування та “поспішного” стилю, в якому вона була побудована, частина стіни була секцією, про яку говорили в Неємії 3:16.
Вважається, що археологічна пам’ятка міста Давида являє собою первісне поселення ядра Єрусалиму бронзового та залізного віку та зараз організована як національний парк Ізраїлю. Ділянка розташована поблизу Сілуана, палестинського арабського селища, переплетеного з ізраїльським поселенням, яке знаходиться на південь від Старого міста Єрусалиму.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button