Домашня»Новини»Археологія»В Ізраїлі знайшли 3000-річний глечик, який підтверджує існування біблійного міста

В Ізраїлі знайшли 3000-річний глечик, який підтверджує існування біблійного міста

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

3000-річний глечик, на якому написано ім’я ізраїльтянина, може допомогти підтвердити те, що місто, згадане в Старому Завіті, дійсно було ізраїльським.

Археологи з університету Azusa Pacific University і Єврейського університету в Єрусалимі виявили глечик з написом «lbnayo», що означає «що належить Бенайо». Це ім’я перекладається з єврейської мови як «Яхве побудував» і є еквівалентом біблійного імені «Беная», яке зустрічається в Старому Завіті десятки разів. Людина, згадана на глечику, жила в 9 столітті до н.е., за часів царя Ахава.

Примітно, що цей напис був знайдений на території міста Тель-Абель-Бет-Маака, археологічної пам’ятки на півночі Ізраїлю. Місто, згадане в Біблії, стало джерелом суперечок про те, чи було воно ізраїльським або арамейським, згідно веб-сайту Товариства біблійної археології.

Але напис на глечику з ізраїльським ім’ям «вказує на те, що в той час це місце, можливо, дійсно було ізраїльським містом», говориться в прес-релізі Azusa Pacific.

Абель Бет Маака згадується у 2 Самуїла 20 розділі. Коли місто перебувало в облозі, «розумна жінка» вийшла з міста і сказала командувачу армією: «Ми мирні і вірні Ізраїлю люди. Ви намагаєтеся зруйнувати місто, яке є матір’ю Ізраїлю. Чому ви хочете поглинути спадщину Господа? »

«Таке відкриття значно покращує наше розуміння цього регіону», – сказав Роберт Маллинс, провідний археолог місця розкопок і професор кафедри біблійних і релігійних досліджень університету Azusa Pacific.

Хоча ім’я «Benaiyo», згадане на глечику, можливо, не належить людям, які згадуються в Писанні – вони, очевидно, жили в різний час, – проте, це важливо, тому що на глечику написано ізраїльське ім’я.

Спочатку напис на глечику не був помічений, але «коли предмет був відправлений на реставрацію, були виявлені слабкі сліди чорнила на одній з частин», говориться в прес-релізі.

«Текст був розшифрований за допомогою мультиспектральних зображень, знятих в тій же лабораторії в Музеї Ізраїлю, де вивчаються сувої Мертвого моря», йдеться в повідомленні.

Джерело: christianheadlines.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Блокування християнських ресурсів через критику сексменшин та інші небезпечні ініціативи Парламенту заплановані на 18-21 лютого

Наступна стаття

{:uk}17 країн хочуть створити Міжнародний альянс по захисту релігійної свободи{:}{:ru}17 стран хотят создать Международный альянс по защите религиозной свободы{:}

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *