СвітХристиянські новини

17 країн хочуть створити Міжнародний альянс по захисту релігійної свободи

Урядовці зі Сполучених Штатів і ряду інших країн зберуться у Вашингтоні, округ Колумбія, на наступному тижні напередодні Національного молитовного сніданку на інавгураційній зустрічі нового Міжнародного альянсу по захисту релігійної свободи.

У середу посол з особливих доручень США щодо захисту міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек заявив журналістам, що альянс, по суті, є «клубом активістів» країн, які серйозно налаштовані на те, щоб поширювати свободу віросповідання в усьому світі.

Про альянс було вперше оголошено держсекретарем Майком Помпео в липні минулого року, а президент Дональд Трамп офіційно оголосив про альянс на Генеральній Асамблеї ООН у вересні. Кажуть, що це перший в світі альянс націй, присвячений боротьбі з релігійними переслідуваннями в усьому світі.
Ідея створення альянсу виникла у зв’язку з тим, що більша частина населення світу живе в країнах, де свобода віросповідання якимось чином обмежена.

«Я не бачив міжнаціональної організації такого типу, яка б ставала на захист прав людини», – пояснив Браунбек на цьому тижні. «Це перша спроба створити групу націй, яка стане активно виступати за свободу віросповідання в усьому світі, намагатися відстоювати права віруючих людей на релігійну свободу більш активно».

Він підкреслив, що сильна підтримка релігійної свободи існує в багатьох інстанціях у всьому світі, попри те, що на неї багато «зазіхань».

«Ми будемо детальніше вивчати аспекти, над якими ми можемо працювати разом, просуваючи зусилля щодо захисту релігійної свободи у всьому світі», – сказав він. «Ми в захваті від країн, що вступили в альянс, і їхньому ентузіазму».

За словами Браунбека, щонайменше, 17 країн взяли на себе зобов’язання вступити в альянс. Але він сподівається, що число країн, представлених на заході в середу, буде понад 20.
Колишній губернатор Канзасу і сенатор США поки не може повідомити, які країни будуть брати участь в цій зустрічі.

«Ми хочемо, щоб народи шанували свободу віросповідання у своїй країні й бажали просувати свободу віросповідання на міжнародних майданчиках. Це клуб активістів країн».

Браунбек вірить, що «правильна команда» зібрана, і вірить, що мета альянсу буде досягнута.

«Сполучені Штати просувають релігійну свободу, але нам потрібні й інші союзники. На щастя, в альянсі буде ціла група націй, які будуть відстоювати права на свободу віросповідання разом з нами».

У той час як Міжнародний альянс із захисту релігійної свободи об’єднає нації однодумців в цьому питанні, релігійні лідери зробили глобальні міжконфесійні зусилля з просування свободи віросповідання в усьому світі.
16 січня Браунбек відправився в Рим на зустріч Abrahamic Faiths Initiative, коаліції мусульманських, єврейських і християнських лідерів, які прагнуть зменшити насильство на грунті релігійних переконань.

«Одним з ключових заяв, яка була зроблена, є те, що ця група твердо заявляє, що релігії ніколи не повинні розпалювати війну, ненависницькі настрої, ворожість і екстремізм», – пояснив він.
«Це була заява з Документа про людське братерство, яке папа Франциск підписав разом з президентом Аль-Азхара, найдавнішого мусульманського університету у світі. Ми хочемо дати практичне застосування цього документа. Ми хочемо зробити реальний вплив в місцях по всьому світу, де існує конфлікт між релігіями».

В рамках Ініціативи «Віра Авраама» будуть організовані поїздки в різні країни з метою «зменшити насильство між християнами, мусульманами та євреями», – додав він. В першу чергу ми спрямовані закликати до миру в питаннях релігії народи Балкан, Судану і Нігерії.

«На жаль, велика частина світу дивиться на релігію як на причину воєн», – сказав він. «Альянс і люди, з якими ми будемо співпрацювати, розглядають релігію як інструмент миру».

У вересні минулого року були оголошені плани будівництва міжрелігійного комплексу Abrahamic Family House в Об’єднаних Арабських Еміратах, в якому розмістяться церква, синагога і мечеть. Ідея полягає в тому, щоб сприяти релігійній гармонії серед авраамічних конфесій.

Джерело: christianpost.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “У вересні минулого року були оголошені плани будівництва міжрелігійного комплексу Abrahamic Family House в Об’єднаних Арабських Еміратах, в якому розмістяться церква, синагога і мечеть. Ідея полягає в тому, щоб сприяти релігійній гармонії серед авраамічних конфесій.”
    А, випадково, саме ця – як і деякі інші подібні ініціативи – не стануть зручною ширмою і “дахом”, ховаючись за які, певні міжнародні чинники активно-затято будуть “конструювати”, накидати й утверджувати у світі еклектично-синкретичну “релігію Антихриста”?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button