Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі виявили напис «Христос, народжений Марією», якому 1500 років

В Ізраїлі виявили дошку півторатисячолітнього віку з християнським написом давньогрецькою мовою. Напис: «Христос, народжений Марією» був розміщений над входом до храму.

Джерело: Daily Мail, Великобританія

На півночі Ізраїлю була виявлена ​​меморіальна дошка віком 1500 років з написом старогрецькою мовою: «Христос, народжений Марією», яка колись була розміщена над дверним прорізом храму і мала призначення відганяти «злих духів».

«Ця фраза використовувалася християнами, щоб захистити себе від« пристріту» – древній проклін грецької та римської культур, який міг принести нещастя людям, які нічого не підозрюють», – запевняє англійська газета.

Напис було виявлено ​​під час розкопок колись чудової церкви, яка мала підлоги, прикрашені складною мозаїчною плиткою з хитромудрими геометричними візерунками. Вона була побудована в візантійський або ранній ісламський період, повідомляє британське видання.

В Ізраїлі виявили напис «Христос, народжений Марією», якому 1500 років

Будівлю було виявлено під час розкопок перед початком будівництва нової дороги в цьому районі – Ізраїль вимагає, щоб археологи й волонтери завжди обстежували територію, перш ніж почати будівництво.

У візантійську епоху у Святій Землі здійснювалося будівництво безлічі християнських церков і монастирів. Залишки однієї з них були виявлені в селі Ет-Тайіба на північному сході долини Їзреел між сучасними містами Афула і Бейт-Шеан.

Доктор Валід Атраш з Управління старовини Ізраїлю сказав: «Це перше свідчення існування візантійської церкви в селі пов-Тайіба, і воно доповнює інші знахідки, які свідчать про діяльність християн, які жили в цьому регіоні».

Вважається, що камінь з написом був «переробленим» об’єктом, який був переміщений з більш ранньої споруди до церкви, руїни якої були розкопані в пов-Тайіб.

Ярден Олександр, археолог з Управління старовини Ізраїлю, повідомила: «Це особлива знахідка, тому що напис дозволяє нам дізнатися, що вона походить з церкви, а не з монастиря того періоду».

Церкви вітали й благословляли віруючих біля входу в них, а монастирі – ні, тому ясно, що напис походить з церкви, вважає археолог, що визначає, що монастирі того часу мали дуже закритий характер.

«Це сільська церква, а не монастирська, яка в той час була закрита для публіки», – сказала Ярден Олександр.

Вона пояснила, що на «приголомшливих» мозаїчних підлогах також зображені символи, які використовуються християнами при оздобленні храмів − такі як хрести і геометричні фігури.

За словами керівників розкопок Цахи Ланга і Коджана Хаку з Управління старожитностей Ізраїлю, «в ході розкопок були виявлені знахідки різних періодів, що проливають світло на довгу послідовність поселень в пов-Тайіба в долині і на його статус серед місцевих поселень».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button