Для життя

Багаторазові спроби

Апостол Павло мав багаторазові наміри й спроби прийти в Рим. Але ніяк не вдавалося цим спробам здійснитися в той період, коли було написано Послання до Римлян.

«Не хочу ж, щоб ви не знали, браття, що багато разів мав я замір прийти до вас, але мені перешкоджувано аж досі, щоб мати який плід і в вас, як і в інших народів» (До Римлян 1:13).

В цьому є дуже важлива й вагома думка для кожного з нас – багаторазові спроби – це нормально.

Хтось скаже: «Людина, яку Дух Божий веде, повинна відразу знати – вбрід або вплав, інакше він ніякий не має Духа Божого, Який його вів би».

Однак це помилкова думка. Духовність – це людяність, і намагатися більше одного разу – природна спрямованість духовної людини.

Біблія містить в собі величезну кількість випадків багаторазових спроб в досягненні успіху Божими людьми.

Схожі статті

Наприклад, драматична історія із шунамітянкою. Ця жінка не могла мати дітей, проте через пророче слово Єлисея народила таки сина. Все було добре, поки не прийшов той злощасний день, коли хлопчик помер, проживши всього кілька років від роду.

Шунамітянка пішла до пророка Єлисея, щоб знову просити про чудо, аби людина Божа воскресила її сина. І тут починається найцікавіше під назвою «спроби Єлисея».

2 Царів 4:31-35

31 ст. Перша спроба Єлисея допомогти жінці й воскресити її сина була невдалою. Пророчі рекомендації, які він дав Ґехазі, своєму слузі, не спрацювали. «Не збудився той хлопець!» – приніс звістку Ґехаза.

Чи було таке у вас – ви робите все правильно, виконуєте все запропоноване, але «ні голосу, ні відповіді»?

Дуже важливо не відреагувати на таку безмовність відчаєм, але продовжувати вірити далі, вірити й намагатися.

33 ст. Друга спроба змінити ситуацію була також неуспішною. Єлисей помолився, але хлопчик не воскрес.

34 ст. Третя спроба – відчувається прогрес, «тепле тіло тієї дитини». Але таке досягнення мало кого могло втішити в той день.

Тут потрібно уявити собі психологію пророка. День не задався. Бог приховав від нього, що з шунамітянкою. Проєкт «Ґехаза» провалився. Молитви не працювали. Але, попри всі перешкоди, пророк не зупинявся.

І це дуже важлива думка для нас, тих, хто читає цю історію. Не зупиняйся, продовжуй свої спроби.

35 ст. – «І він знову ходив по дому раз сюди, а раз туди. І ввійшов він, і знову схилився над ним».

«І він знову» – це ключ від багатьох зачинених дверей. Раптом, після чергового підходу до розв’язання проблеми, коли Єлисей ще раз схилився над дитиною, сталося те, чого очікували всі – хлопчик воскрес. Він ожив, і став чхати.

Це говорить про те, що потрібно схилятися, поки твоя ситуація не прочхається. Довіряти Богу далі, не залишати свого уповання.

Читайте також:

Апостол Павло багаторазово мав намір прийти до римлян, але зустрічав перешкоди. Що він робив з цими перешкодами? Продовжував з ними боротися. У нього не виходило знову, і тоді він все одно не зупинявся. Ми знаємо, що Павло все-таки відвідав Рим, який був для нього місто-Голгофа, місто-місія, місто-«сходи Якова»; саме там апостол віддав своє життя за Христа. Там він залишив після себе міцну і велику громаду віруючих християн.

Свої доленосні моменти, найщасливіші переживання ми зустрічаємо там, куди прориваємося, куди йдемо, а не там, де ми оплакуємо свої минулі невдалі спроби.

Автор: Екзистенція

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button