Медіа новиниХристиянські новини

Відбулася щорічна наймасштабніша медіаподія осені – Новомедіа Форум 2020

У Києві 6 листопада відбулася зустріч щорічної наймасштабнішої медіаподії осені – Новомедіа Форум 2020. Тема: «Залишились втрьох: YouTube, Telegram, телебачення». Місцем зустрічі учасників став столичний івент-простір Inveria Space.
Через пандемію організатори вирішили проводити захід лише один день та з обмеженнями за кількістю учасників. Вісім топових медіаворкерів ділилися знаннями та навичками щодо професійної медіа роботи. Повідомляє прес-служба Новомедіа Форуму.
Цього разу тематика Форуму була присвячена питанню: «Як цифровий диктат змінює масову комунікацію?»
Йшлося передусім про співіснування супер платформ YouTube, Telegram і телебачення, які наразі активно борються за лідерство в інформаційному просторі. То чи справді вони «залишились тільки втрьох»? Руслан Кухарчук, голова оргкомітету заходу, відповідав на це питання.
Читайте також:

Руслан, який є Президентом Асоціації «Новомедіа», наголосив, що останні декілька років Facebook має стійку тенденцію до порушення фундаментального права людини на оціночне судження. І колишня територія свободи стрімко перетворюється там на ідеологічно заангажоване ліволіберальне гетто.

«Тривалий час всі лише й говорили про домінування Facebook і те, як якісно він змінює журналістську професію. Але нині можна з жалем констатувати, що ця соцмережа перетворюється на максимально цензурований майданчик. А відтак – втрачає довіру», – підкреслив Руслан.

За його словами, все більших обертів набирає Telegram, який з простого месенджера впевнено перетворюється на повноцінну медійну платформу. Адже сповідує принцип абсолютної свободи слова та не потребує значних фінансових витрат.
У діях YouTube останнім часом ми спостерігаємо схожі тенденції руху у напрямі статусу повноцінного і самодостатнього ЗМІ. Водночас не збирається здавати свої позиції й телебачення.
І саме ці медійні майданчики зберігають в українському контексті таку необхідну нам свободу – одну з найголовніших цінностей медіа, яка справді належить до категорії вічних, сказав голова оргкомітету.
Генеральний директор Медіа Групи Україна Ірина Мілютіна продовжила говорити про наявні тенденції у світі медіа. Її виступ на тему «Сучасні медіа тренди» переконливо довів, що телебачення дійсно ще не вмерло і впевнено утримує максимально конкурентно спроможний рівень.
До того, 2020 рік повністю зламав всі звичні тенденції телеперегляду. Рейтинг зріс. Саме 20 % в середньому склав його приріст на період карантину.
В серпні та вересні цей показник значно знизився. Проте, за словами Ірини, можна прогнозувати, що прохолода та різке зростання захворюваності, вже дуже скоро знову повернуть глядачів до їхніх телеекранів. Тож наразі телебачення – це дійсно наймасштабніший засіб масової інформації, хоча і дещо з іншою цільовою аудиторією, сказала вона.

Про телебачення

Також була присвячена окрема тематична панель кожній платформі з трьох. Відомий журналіст та телеведучий каналу «Україна 24» Василь Голованов теж підхопив розмову про телебачення. 
Його виступ став найяскравішим у телевізійній панелі, а кейс про політичний прайм на інформаційних каналах був схожий на майстер-клас, завдяки інтерактиву.
Василь дуже натхненно розповів про власний досвід, головні особливості політичного прайму та специфіку роботи у прямому ефірі:

«Хтось полюбляє собачі бої, але я пильную, щоб дискусія, не дивлячись на усю свою гостроту, не скочувалась до суцільного трешу. Бо інколи вмикаючи телебачення мене переповнюють сумніви, а чи справді ми сьогодні рухаємось у напрямку розвитку?», – зазначив Василь.

Під час імпровізованої «години Голованова», аудиторія дізналася багато професійних секретів ведучого та безліч курйозних ситуацій. Наприклад, про легендарний бій Парасюка з непохитним Лендом Ровером, та про те як діяти, коли під час інтерв’ю виникає гостра конфліктна ситуація.

«Усі спікери схожі на нас, – розповідав ведучий. – Зі своїми недоліками, забаганками та слабкими місцями. Та до кожного можна знайти свій підхід. Було б лише бажання».

Учасники заходу могли подискутувати й на тему необхідності дотримання балансу, при якому особисті уподобання ведучого чи каналу не мають надавати переваг тим чи тим політичним силам під час підготовки та проведення ток-шоу.
«Звісно, у цьому світі нема чогось абсолютно нейтрального. Але я намагаюсь бути неупередженим, і запрошувати до себе усіх гравців політичного поля, виробляючи гарний та якісний телепродукт, за який мені справді не соромно», – підсумував свій виступ Василь Голованов.

Про YouTube

У другій частині заходу енергійно промовляли учасникам яскраві телеведучі Нового каналу Максим Узол і Ольга Манько. Подружжя підготувало порівняльний кейс «ТБ VS ЮТУБ», в якому проаналізувало усі переваги та недоліки цих платформ.
За плечима Максима – робота на шоу «АБЗАЦ» та участь у створенні таких проєктів як «Таємний Агент», «Заробітчани» та «У кого більше?». Також у подружжі є тревел-проєкт на YouTube – «Узол і Манько». Під час своїх подорожей Максим і Ольга виступали в балійському театрі, билися на ринзі в Таїланді, добували золото на Мадагаскарі та їли живих личинок в джунглях Еквадору. Вони відвідали десятки країн, а зараз зосередились на виробництві тревел-блогу «Камон», в якому, подорожуючи вже Україною, показують неочікувані та екзотичні місця.
Учасників форуму очікувало чимало цікавинок, практичних порад та технічних деталей. А також розповідь подружжя про те, як досвід роботи на телебаченні допоміг їм самостійно писати сценарії, виконувати зйомки та робити фінальний монтаж матеріалів.
Тетяна Даниленко була наступним спікером з темою «YouTube − новий телевізор». Власниця каналу «ДАНИЛЕНКО» торкнулась питання, яке турбує усіх: чому відомі ведучі поступово переходять в YouTube?
Тетяна вважає, що ЗМІ та соцмережі створюють собі альтернативну реальність, що чудово ілюструють президентські перегони у Сполучених Штатах. Чим би все не закінчилося, вже очевидно, що розрив 13 % на користь Байдена, який малювали головні канали та соціологи, був певною передвиборчою маніпуляцією. І це вже вдруге, коли прогноз соціологів і позиція медіа не збігаються з думкою реальної Америки, сказала вона.
За словами Тетяни, ЗМІ стають ідеологічними гравцями, все далі відходячи від журналістики, як способу об’єктивної передачі інформації. Вони намагаються віщати у певних кругах порядок денний, який домінує. І це критична проблема. У цих умовах YouTube – це саме той майданчик, де ще не втрачена можливість представити альтернативну точку зору. Ця Інтернет-платформа допомагає зберегти справжні цінності журналістики – свободу слова та сумління. Адже «ми не зобов’язані бути чиїмось фанатом чи рупором. Наша робота – це пошук правди. Без особистих вподобань та упереджень».

Про Telegram

Далі на сцені Новомедіа Форуму з’явилися Анастасія Тугай та Андрій Павловський.
Анастасія з LIGA.net фахово розкрила тему про правила виживання Telegram-каналу, надавши практичні кейси про шляхи якісного створення лояльного ком’юніті в умовах перенасиченості суспільства інформацією.
Вона розповіла як стати лідером у світі блогів та ботів; познайомила з головними інструментами збільшення підписників; поінформувала про оптимальний зміст інформаційного контенту.
Андрій Павловський, відомий журналіст та власник каналу «Pavlovsky News», говорив про «Успішний Telegram-канал». Спікер розповів про досвід створення конкурентоспроможного новинного каналу, розкрив питання створення новаторської стрічки новин та стратегічного планування інформаційних потоків. Було обговорено і багато технічних питань про монетизацію.
Торкнувся доповідач і дискусійного питання про анонімні канали, та відповідальність за поширення сумнівної інформації на них. На його думку, канали на шквал «Легітимного» набули своєї популярності під впливом часу, у який вони виникли.
Наприкінці, відбулася феєрична церемонія нагородження журналістів і редакцій Novomedia Awards.
Незмінним залишається і гасло Новомедіа Форуму: Нові медіа та вічні цінності. Тому всім учасникам традиційно був запропонований підручник «Новий журналіст» (можливість придбати) та Євангеліє (отримати у подарунок).

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button