Медіа новини

Львівський пастор відкрив Новий Telegram-канал «Кава зі Штундою»

«Кава зі Штундою» – новий Telegram-канал Павла Токарчука, молодого баптистського пастора зі Львова. Діалог про Бога, людей, віру, церкву та події навколо.

Джерело: Telegram

«Я народився в родині євангельських віруючих. Протестант в п‘ятому поколінні. Скільки себе пам‘ятаю, постійно бачу упередження стосовно євангеліків як зі сторони світських людей, так і зі сторони християн інших конфесій. До того ж, як пастор, я часто стикаюсь з тим, що молоді люди зустрічають вороже ставлення до свого вибору навіть від батьків. На жаль, часто це обумовлено або закритістю деяких протестантських церков, або сумними прикладами сект. Але часто це просто відсутність елементарних знань про історію, особливості вчення та реального дотику до адекватної спільноти віруючих. Бо протестантів в Україні значно менше ніж на Заході, де вони переважають», − розповів Павло.

Про назву

Як розповідає засновник каналу, образливе прізвисько «штунди», яке використовується до віруючих євангелістів, включаючи баптистів, насправді не є образливим. Слово походить від німецького stunde – «година».

Німецькі колоністи жили й працювали в царській Росії в 19 столітті (до складу якої в той час входила Україна). Це були протестанти (баптисти, лютерани, реформати та меноніти). У німців була Біблійна година (Bibelstunde), під час якої вони молилися, вивчали Біблію та обговорювали те, що вони вивчали.

Перші українські баптисти перейняли цю практику, тож до них прив’язалася «штунда». А православні вже почали називати цей рух «штундизмом».

Читайте також: 

«Ну а “на каву” у Львові кличуть, коли треба поговорити відверто», − додав він.

Підписуйтеся: https://t.me/shtundacoffee

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button