УкраїнаХристиянські новини

Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц»

Україна стала офіційною учасницею «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх. Приєднання нашої країни до цього проєкту було започатковане першою леді в грудні минулого року. Повідомляє сайт Президента України.
У травні Кабінет Міністрів України шляхом голосування підтримав приєднання країни до міжнародного «Партнерства Біарріц». Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скерував відповідний лист уряду до Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки із заявою щодо участі України в проєкті на постійній основі.
Офіційний лист-відповідь міністра Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Іва Ле Дріана вручив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного «Партнерства Біарріц». В ній взяли участь дружина Президента Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посли країн Групи семи (G7) та Швеції, а також представники міжнародних організацій.

В листі міністра Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Іва Ле Дріана зазначено:

«Мене тішить думка, що наші країни об’єднають свої зусилля заради рівності між жінками та чоловіками, знайшовши в цій тематиці, яка є одним з ключових пріоритетів у міжнародній діяльності Франції, ще одну нагоду для розвитку співпраці. Нові зобов’язання, які було взято українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях у рамках Партнерства Біарріц, – зокрема ті, що стосуються надання відпустки для догляду за дитиною як матері, так і батьку або ж впровадження законодавства щодо боротьби з проявами насильства домашнього, сексистського чи сексуального характеру, – є потужними кроками, що несуть конкретні зміни».

Під час заходу Олена Зеленська наголосила:

«Це важливий крок для України на шляху до встановлення рівності в широкому сенсі – незалежно від статі, віку, культурних, фізичних або ментальних відмінностей. Досвід і підтримка країн – учасниць та експертиза, зібрана в межах «Партнерства Біарріц», безумовно, стануть величезною допомогою в роботі над створенням рівних можливостей для всіх українців».

Перша леді висловила особисту подяку всім причетним до цієї події, зокрема присутнім на заході послам і представникам міжнародних організацій, за надану Україні підтримку в розробці необхідних алгоритмів та активну участь у їхньому втіленні.
У своєму вітальному слові Посол Французької Республіки Етьєн де Понсен наголосив:

Схожі статті

«Франція рада знайти в Україні нового партнера й разом просувати права жінок та дівчат, і ми сподіваємося, що ця співпраця буде довгою та плідною. Ми також запрошуємо Україну до участі у Форумі «Покоління рівності», організованому ООН-Жінки, Мексикою та Францією з метою мобілізації всіх, хто працює задля встановлення рівності між жінками та чоловіками й бере на себе амбіційні зобов’язання в цій сфері».

У межах Партнерства Україна як повноправна учасниця бере на себе зобов’язання у п’яти сферах. Це розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Нагадаємо, що «Партнерство Біарріц» було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням Президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button