Україна

В Чернівцях відзначили 504-у річницю Реформації

В неділю 31 жовтня на Центральній площі Чернівців відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 504 річниці європейської Реформації. Організатором заходу виступили чернівецькі адвентисти.

Програма розпочалася в 12.00 біля пам’ятника Т. Г. Шевченка. Під час заходу читали об’єктивну історію про епоху Реформації, пригощали присутніх гарячим чаєм та роздали безкоштовно 195 ювілейних книг «Дорогами Реформації».

Під час заходу читали історію про те, як Лютер виступив проти папської деспотичної системи, а також пізніше його підтримали німецькі князі і розпочався повномасштабний рух Реформації. Читалася історія вголос через динамік, так що всі присутні на площі, та й навіть ті, хто мешкає по периметру площі, мали змогу чітко почути про ці важливі події 500-річної давнини, які докорінно змінили хід світової історії.

Епоха європейської Реформації, 500-річчя якої згідно указу президента Україна відзначила в 2017 році, зробила вагомий внесок в хід світової історії, зупинивши занепад темних віків Середньовіччя, та втіливши в практичне життя комплексне відновлення порядку, верховенство права, чесність, працелюбність, високу мораль та захист свободи слова.

Реформація широко відчинила двері для просвіти, а отже, і для наукових відкриттів, а також привела до краху феодальної роздробленості в більшості країн. Це надало можливості для побудови повноправних, міцних національних держав із конституціями, заснованими на принципах Біблії, та з активним розвитком економіки.

Реформація проголосила рівність усіх людей, незалежно від їхнього соціального становища, надала всім однакові можливості для здобуття освіти. Прямим наслідком Реформації стало масове відкриття шкіл, а точніше, створення доступної системи освіти для всіх верств населення.

Зміни, які відбулися в системі освіти, сприяли розвитку нового напрямку медицини. Реформація стала поштовхом для виникнення експериментальної медицини, стрімкого розвитку анатомії та фізіології, заборонених в темні віки папського Середньовіччя інквізицією.

Реформація сприяла науковому розгляду поняття хвороби, змусивши відмовитися від середньовічних забобонів (ролі зірок, наврочення, проклять тощо). На основі цього були сформовані принципи патогенетичної терапії різних захворювань. Реформація показала, що істинна наука не суперечить вірі, а навпаки, наукові відкриття засвідчують мудрість та велич Творця Всесвіту.

Реформація сприяла заснуванню університетів із суто науковою програмою навчання та впровадженню галузевої системи шкільної освіти, що значно підвищило загальний рівень грамотності населення й надало можливості для підготовки кваліфікованих медичних кадрів.

Реформація зруйнувала кілька основних перешкод на шляху просвіти та прогресу. Однією з них була схоластична система освіти середньовічної церкви, яка ґрунтувалася на язичницьких принципах. Унаслідок Реформації були зруйновані середньовічні забобони, а також доведена антинауковість астрології, хіромантії й інших проявів окультизму. Відбулося розмежування науки та псевдонауки.

Реформація повернула людям доступ до Біблії. В епоху темних віків папського Середньовіччя Тулузький собор в 1229 році заборонив під страхом смерті читати Біблію світським особам. А ще через п’ятнадцять років, у 1244 році Терраконський собор заборонив читати Біблію і священнослужителям. Під час Реформації кожна європейська нація отримала переклад Біблії рідною мовою.

Читайте також: 
31 жовтня 1517 року – початок Реформації в Європі
Доки багато людей сьогодні бездумно відзначають сатанинське свято смерті, ми не перестаємо нагадувати Вам про більш важливу подію, що відбулася 31 жовтня. А саме — початок Реформації у Європі….

 

Отже, поняття свободи совісті, рівності людей незалежно від їхньої релігійної, національної та расової приналежності, рівності прав чоловіків і жінок, захист малозабезпечених, дітей, людей похилого віку та хворих, демократичні інститути влади – все це результат Реформації.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button