Оксфордський словник англійської мови визначив «Слово» 2021 року

Словом 2021 року за даними оксфордського словника англійської мови, стало слово «vax», що означає «вакцина», «вакцинація», «вакцинуватися». На сайті Оксфордського університету вказано, що слово «vax», у вересні 2021 року, використовували у 72 рази частіше, ніж в той самий час минулого року.
Джерело: unian
Поняття вакцини (vaccine) існує в англійській мові з кінця 1790-х років – приблизно тоді англійській лікар Едвард Дженнер першим винайшов і застосував щеплення коров’ячої віспи людям від смертельного вірусу віспи.
«Vax – це наше Слово 2021 року. Коли наші лексикографи почали копатися в наших англомовних корпусних даних, швидко стало очевидним, що vax був винятковим терміном. Він породив безліч похідних, які ми зараз бачимо у широкому спектрі неформальних контекстів, від “vax sites” та “vax cards” до “getting vaxxed” (отримати вакцину) та “fully vaxxed” (повністю вакцинування). Жодне слово не показує атмосферу минулого року краще, ніж vax», – йдеться на сайті.
Приклад похідних слів: «vaxxie» (фото, зроблені під час вакцинації, за аналогією з «селфі»), «anti-vaxxer» (противник вакцинації), «double-vaxxed» (людина, яка вакцинована двома дозами).
Лексикографи оксфордського словника, визначили, що слово vax та його аналоги часто вживаються і в інших мовах. Наприклад, у Португалії сьогодні слово vax, звучить у 10 разів частіше, ніж 10 років тому, а ось у французькій мові тепер частіше так називають саме щеплення проти коронавірусної інфекції.
Торік, експерти не змогли визначити слово року, пояснивши це тим, що 2020 рік не можливо описати одним словом.
А ось у 2019 році в Україні словом року було «диджиталізація» – це загальний термін позначення цифрової трансформації суспільства та економіки.
Читайте також:
Оксфордський словник: довідка
Оксфордський словник − головний історичний словник англійської мови. Постійна місія OED полягає в тому, щоб показати розвиток усіх слів − минулих і сучасних − з моменту їх вступу до мови до їхнього останнього використання, тонко коригуючи образ англійської мови з кожним оновленням.