Світ

В Англії групу анонімних алкоголіків видалили з онлайн-каталогу через християнські ідеї

В Англії після скарги одного з учасників місцеву групу Анонімних Алкоголіків (АА) видалили з онлайн-каталогу організації через християнський напрямок зборів. 

Джерело:  Christian Today

У місті Йовіл, Сомерсет, команда, яка спостерігає за зібраннями АА в регіоні, Somerset Intergroup ухвалила одностайне рішення видалити групу Йовіл з каталогу та зробити її «окремою» після скарги нового члена, який сказав, що він почувався незручно через християнські ідеї на зібранні.

Група продовжує збиратися в церкві в Йовілі, Сомерсеті, але офіційно більше не визнається, як частина організації Анонімних Алкоголіків.

У своєму звіті представники групи спостереження описали зустріч АА як «прекрасну, але не відповідну принципам АА». 

Спостерігачі висловили побоювання з приводу того, що керівники групи говорили про те, що Ісус − єдиний шлях відновлення, і використала визнану АА брошуру «Прийшли до віри». Брошура написана 75 членами АА та пропонує ряд поглядів на те, як може виглядати духовність для алкоголіків. Вони говорять про Вищу силу і Бога в загальному розумінні.

Команда Somerset Intergroup заявила, що брошура має місце, але не на зборах АА. Вони додали, що немає нічого поганого в тому, щоб говорити про Ісуса, але не на зборах АА.

Лідер групи АА в Йовілі та колишній алкоголік, який став християнином на зборах АА у 1980-х роках, Джон Палмер сказав, що був шокований рішенням скасувати реєстрацію групи. Він пояснив, що рік тому він ввів на зборах молитву «Отче наш» і вважає це причиною скарги.

«АА було засноване християнами для порятунку та перетворення життів, – сказав він. — Багато років я бачив, як християнські принципи розмиваються та виключаються з організації. Це сумно, і я думаю, що в результаті АА менший вплив на життя людей. Ми були шоковані, коли дізналися про рішення проти нас, але ми сповнені рішучості продовжувати».

Джон Палмер звернувся до правозахисної організації Christian Concern з проханням допомогти відновити членство групи в АА. Представники Christian Concern зазначили, що видалення з каталогу «робить групу невидимою» та ускладнює набір нових членів.

«Євангеліє говорить про Спасителя Ісуса, який приніс надію кожному з нас, – додала виконавчий директор Christian Concern Андреа Вільямс. — Поділ і покарання християн таким чином, щоб вони не могли залучити нових членів та ділитися євангельською звісткою надії, — це тривожно та безглуздо. Хіба зараз молитва «Отче наш» вважається образливою та неприйнятною для церкви? Сумно, але не дивно в нашому світі культури скасування чути від цієї групи, що євангельське послання більше не підходить для АА».

Вільямс закликала АА відновити групу Йовіл в онлайн-каталозі та визнати ключову роль християнської віри у перетворенні життів.

Куратор АА Том Фокс сказав, що група Йовіл була виключена, тому що використовувала матеріали, які не схвалені АА і представила християнство як єдиний шлях до одужання.

Читайте також:

«Анонімні Алкоголіки – не християнська організація. Багато хто з її членів, включаючи мене, християни, але у нас також є члени мусульмани, євреї, індуїсти або невіруючі, – сказав він. — Це організація, яка визнає цінність духовності. Люди моляться на кожному зібранні й можуть використовувати слово «Бог», як вони його розуміють». 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button