Варто замислитись

Боже Царство – думати та діяти навпаки

Бог може діяти дивним чином. Те, що ви побачите, і те, що буде далі вийде за межі вашого розуміння! Тоді приготуйтеся і пристебніть ремені!

«Із того часу Ісус став виказувати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалиму, і постраждати багато від старших, і первосвящеників, і книжників, і вбитому бути, і воскреснути третього дня. І, набік відвівши Його, Петро став Йому докоряти й казати: Змилуйся, Господи, такого Тобі хай не буде! А Він обернувся й промовив Петрові: Відступися від Мене, сатано, ти спокуса Мені, бо думаєш не про Боже, а про людське! Промовив тоді Ісус учням Своїм: Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною. Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, хто ж за Мене свою душу погубить, той знайде її» (Мт. 16, 21-25). 

Отже, Аліса потрапляє до Задзеркалля. І там вона відкрила собі цікаву річ. Якщо ти хотів щось зробити, ти міг це зробити, думаючи «назад».

Що більше людина хотіла дійти мети, то далі ця мета від неї відсувалася. Щоб досягти мети, необхідно було думати та діяти навпаки: – бігти, наприклад, у зворотний бік, а не прямо до мети.

Тобто людині необхідно було робити безліч зусиль, щоб серед метушні дня завжди уявляти навколишній світ у його дзеркальному відображенні. Той, хто одного разу намагався підстригти себе, дивлячись у дзеркало, розуміє те, про що тут йдеться.

Тепер давайте ще раз повернемося до Петра.

Отже, Петро хоче йти до Єрусалиму. По дорозі він, мабуть, хоче почати набирати рекрутів.
До того ж йому треба вибрати слушний момент для захоплення міста, а також храму. А потім має бути інтронізація Ісуса. Але Ісус бере за плечі Петра і підводить його до дзеркала. І в цьому дзеркалі Петро бачить дзеркальне відображення всього того, чого Петро насправді прагнув.Однак його думки та надії відображені у цьому дзеркалі «навиворіт». Навпаки:

«…Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною. Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, хто ж за Мене свою душу погубить, той знайде її». (Мт. 16:24,25).

Друзі, тепер ви, напевно, починаєте розуміти головну думку Ісуса. Так, хрест був страшним інструментом страти у римській імперії. Мел Гібсон зняв деякий час тому знаменитий фільм про Страсті Христові. У ньому він показав процес страти людини на хресті. І це жахливо. І я впевнений, що учні після слів Ісуса про хрест здригнулися.

Але я впевнений, що Матвій правильно відобразив у своєму Євангелії те, що говорив Ісус. І вся розповідь про Ісуса пройнята закликами до читачів навчитися думати навпаки. Діяти і йти у «зворотний бік». Ісус хотів навчити нас думати так, як думали у «Задзеркаллі». Думати навиворіт.

Матвій, до речі, починає вчити перевернутому царству Ісуса ще до народження Месії. Він включає в генеалогію Ісуса імена трьох жінок, які особливо не славилися моральною чистотою. І дві з них були язичницями.

Матвій ніби каже: Якщо Бог може діяти таким дивним чином, тоді приготуйтеся і пристебніть ремені! Те, що ви побачите і те, що буде далі вийде за межі вашого розуміння!

Читайте також:

Ось Ісус каже: Якщо хтось хоче бути великим, нехай стане слугою.

Ви хочете увійти до цього царства Божого? Тоді станьте дітьми, а не озброєними до зубів солдатами.

Ви думаєте, що Боже царство – це велике дерево, оточене лісовими звірами? Ні, Моє царство – це гірчиця, у листі якої ховаються маленькі пташки.

Ви очікували, що Месія прийде із легіонами воїнів? Ні. Він з’явився як маленьке немовля, народжене в хліві й покладене в годівницю для тварин.

Я думаю, що Євангелістам добре вдалося висловити цю ідею.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Віктор Шльонкін

Пастор вільної євангельської церкви в Німеччині. Доктор богослов'я (Dr. theol.). Віктор з дружиною Юлією виховує трьох синів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button