Світ

В Афганістані християни все ще ризикують поплатитися життям за свою віру

Християни, які залишилися в Афганістані, продовжують перебувати в небезпеці. Це стверджується у щорічному звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory.

Джерело: invictory

Звіт Комісії був опублікований 25 квітня.

З серпня 2021 року, після виходу США з Афганістану та захоплення влади Талібаном, під більшою загрозою опинилися християни, які вважаються відступниками (муртадд) від ісламу, а також інші релігійні меншини. Комісія рекомендувала американському уряду включити Афганістан до списку країн, які «викликають особливе занепокоєння».

«Ті, що перейшли в християнство, – йдеться у звіті, – сповідують свою віру в таємниці, зі страху перед Талібаном та ІДІЛ-Хорасан». У звіті згадується, що таліби ходять будинками, вишукуючи християн.

«Християнам надходять дзвінки з погрозами, – йдеться у звіті, – а один керівник руху домашніх церков отримав у серпні лист із погрозами від бойовиків Талібану. Деякі християни відключають телефони та їдуть у невідомі місця».

Християни змушені приховувати свою віру від талібанського уряду, своїх сусідів і навіть від друзів і родичів. Із середини минулого року Талібан заявив, що християни мають покинути країну або повернутися до ісламу, інакше їм загрожує смерть.

Як зазначає Фонд Варнава, західні держави частково відповідальні за ситуацію, в якій опинилися афганські християни. Коли у 2010 році Міжнародні сили сприяння безпеці (ISAF) НАТО захотіли підтвердити шаріатські повноваження тодішнього афганського уряду на чолі з президентом Хамідом Карзаєм, вони ініціювали видання фетви із закликом вбивати християн, які залишають іслам, що багато разів посилило гоніння на християн.

Західні держави здебільшого відмовили у допомозі християнам, що втекли з Афганістану, які потребували безпечного притулку та нового місця проживання. У звіті Комісії звучить заклик до уряду США розширити Програму приймання біженців, включивши до неї «релігійні меншини Афганістану, які перебувають у великій небезпеці через релігійні переслідування».

Читайте також: 

Моліться за афганських християн, яким загрожує насильство і смерть від рук Талібану та інших ісламських екстремістів. Просіть Господа зберегти їх від зла, зміцнити їхню віру і задовільнити всі їхні потреби.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button