СвітУкраїнаХристиянські новини

Україна приєдналася до Міжнародного альянсу за свободу віросповідання

Сполучені Штати разом з 26 країнами світу у тому числі й Україна створили новий Міжнародний альянс релігійної свободи, який прагне зменшити релігійні переслідування у світі.

“Ми разом говоримо, що свобода віросповідання чи переконань не є західним ідеалом, а справжня основа суспільства”, – заявив держсекретар Майк Помпео вчора під час обіду в Державному департаменті США, відкриваючи альянс, в якому братимуть участь представники кожного уряду.

Перша зустріч альянсу припала напередодні Національного молитовного сніданку, який збирає міжнародних релігійних та дипломатичних діячів раз на рік на захід, який проводить члени Конгресу та організований Міжнародним фондом, християнською організацією, також відомою як “Сім’я” або “Братство”.

Польща, одна з країн альянсу, заявила у спільній заяві з Державним департаментом, що наступна зустріч міністрів по просуванню релігійної свободи відбудеться 14–16 липня у Варшаві.

«Опираючись на успіхи міністерств 2018 і 2019 років, які отримали Сполучені Штати, у 2020 році дозволить країнам ділитися різними підходами, обговорювати різні точки зору в дусі узгодженості та взаємодоповнюваності та розв’язання проблем, що загрожують свободі віросповідання чи переконань.

Дві країни заявили, що учасники варшавської зустрічі обговорять  “сприяння інклюзивному діалогу для мобілізації дій та підвищення обізнаності щодо масштабів переслідування проти релігії чи переконань в усьому світі”.

Крім Польщі та США, іншими країнами-засновниками Міжнародного альянсу релігійної свободи є: Албанія, Австрія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Колумбія, Хорватія, Чехія, Естонія, Гамбія, Грузія, Греція, Угорщина, Ізраїль, Косово, Латвія, Литва, Мальта, Нідерланди, Сенегал, Словаччина, Словенія, Того, Україна та Великобританія.

Державний департамент оприлюднив перелік принципів альянсу, який включав зобов’язання “право мати будь-яку віру чи переконання, або взагалі ніякої, і свободу змінювати віру”. До пріоритетів нової організації належать оскарження законів про богохульство та відмова реєстрації нерелігійних та релігійних груп та адвокацію людей, які ув’язнені або переслідуються іншим чином через свою релігію чи переконання.

Принципи не цитують конкретних країн, але Помпео згадав про націлювання на релігійні меншини в Іраку, Пакистані, Нігерії та М’янмі.

Він виділив “ворожість комуністичної партії Китаю до всіх конфесій”, додавши: “Ми знаємо, що кілька з вас сміливо відштовхнули китайський тиск, погодившись бути частиною цього союзу, і ми вам за це дякуємо”.

Помпео оголосив плани створення альянсу після завершення другого міністерства з питань просування релігійної свободи Держдепартаменту в липні. Він і Посол за міжнародну релігійну свободу Сем Браунбек назвали це “першою в світі” глобальною групою, яка зосередилася на релігійній свободі.

Президент Дональд Трамп також посилався на альянс під час вересневого заходу про свободу віросповідання в ООН, де він назвав це “альянсом однорідних націй, присвячених протистоянню релігійним переслідуванням у всьому світі”.

Браунбек заявив журналістам на конференції 29 січня, що для країн, що входять до групи, існує “досить висока планка”. На цей заклик він сказав, що 17 країн прихильні до альянсу. Ще десять приєдналися протягом наступного тижня.

“Ми хочемо, щоб нації, які поважають свободу віросповідання у своїй країні, явно діяли таким чином, а потім готові просувати релігійну свободу на міжнародних майданчиках”, – сказав він. “Отже, це клуб активістів країн”.

Джерело: christianitytoday.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Зайшов на одне з тут наведених – щодо цієї новини – посилань і там – на завершенні того тексту – повідомляється, що “у вересні минулого року були оголошені плани будівництва міжрелігійного комплексу Abrahamic Family House в Об’єднаних Арабських Еміратах, в якому розмістяться церква, синагога і мечеть. Ідея полягає в тому, щоб сприяти релігійній гармонії серед авраамічних конфесій.”
    І тому я знову отут міркую і запитую: а, випадково, саме ця – зовні (на перший погляд) досить шляхетна й актуальна, як і деякі інші подібні, – ініціативи не стануть, поміж іншого, зручною ширмою і “дахом”, ховаючись за які, певні міжнародні чинники, зокрема, активно-завзято будуть “конструювати”, накидати й утверджувати у світі еклектично-синкретичну “релігію Антихриста”?!

  2. Як, скажімо, – під зовні, мовляв, “правильним” приводом “протидіяти мові ненависті і практиці дискримінації” – деякі ліберально-гомофільні чинники (зовнішні і внутрішні) нині дуже прагнуть і силкуються будь-що досягти в Україні певних цілей. В т. ч., наприклад, засунути, зокрема, вітчизняним християнам (та іншим чесним і порядним людям доброї волі) законодавчо-кримінального кляпа до рота, щоби змусити їх геть мовчати щодо сутності всіх цих гидотних ЛГБТ-сексзбочень тощо…
    І т. д. й т. п.
    Інакше кажучи, нерідко буває так, що, на перший погляд, добрими намірами встелена дорога не інакше, як у… пекло (!!!). :(
    Й тому, вочевидь, маємо – завше, скрізь і всюди – бути дуже уважними, пильними та відповідальними!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button