Християнські новини

Рада Церков та Громадська рада доброчесності за оновлення судової системи

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій разом з Громадською радою доброчесності виступають за повне оновлення судової системи в Україні.
Про це повідомив член Громадської ради доброчесності Олег Яким’як, презентуючи спільний проєкт резолюції з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій під час круглого столу в Укрінформі.
“Сьогодні стоїть питання про несправедливість, про довіру до судової системи. І зрозуміло, що відновити довіру є головним завданням, в тому числі Громадської ради доброчесності, яка вже третій рік бере участь в доборі суддів, допомагаючи Вищій кваліфікаційній комісії суддів”, – сказав Яким’як.
У проєкті резолюції зазначається, що особливе занепокоєння у громадськості викликають дії відповідальних за втілення реформи органів суддівського врядування – Вищої кваліфікації комісії суддів і Вищої ради правосуддя, які ігнорують застереження громадськості та залишають на посадах суддів, щодо доброчесності яких є неспростовні сумніви.
“Взагалі суд є такою установою, є таким елементом державного устрою, без якого неможливою є успішна держава… Якщо ми хочемо бути державою в принципі, у нас має бути справедливий суд, а для справедливого суду потрібен доброчесний суддівський корпус”, – зазначив координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.
За його словами, лише доброчесні судді, які у своїй роботі і повсякденному житті керуються незалежністю, неупередженістю, чесністю та непідкупністю, старанно й віддано дотримуються етичних норм, здатні забезпечувати верховенства права.
Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря зазначив, що Україна не має цивілізованого європейського майбутнього без встановлення чесного правосуддя.

Більше про правосуддя:

“Ми розуміємо, що та справа, з якою ми маємо діло, вона насправді є актуальною і є вічною. Це як демократія, не можна один раз і назавжди встановити демократію, не можна один раз і назавжди встановити правосуддя. Це є постійний, безперервний процес, коли з одного боку відбувається така певна ентропія правосуддя, таке розмивання, а з іншого боку ми маємо його якось повертати в рамки нашої держави”, – сказав Зоря.
Під час круглого столу представники ВРЦіРО і Громадської ради доброчесності закликали суддів, владу і громадян України керуватися у своєму повсякденному житті моральними цінностями та бути толерантними і милосердними.
Також вони висловили готовність до діалогу і співпраці з українською владою і суддівським корпусом України.

Джерело: Укрінформ

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button