Домашня » Новини » Рада Церков та Громадська рада доброчесності за оновлення судової системи

Рада Церков та Громадська рада доброчесності за оновлення судової системи

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій разом з Громадською радою доброчесності виступають за повне оновлення судової системи в Україні.

Про це повідомив член Громадської ради доброчесності Олег Яким’як, презентуючи спільний проєкт резолюції з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій під час круглого столу в Укрінформі.

“Сьогодні стоїть питання про несправедливість, про довіру до судової системи. І зрозуміло, що відновити довіру є головним завданням, в тому числі Громадської ради доброчесності, яка вже третій рік бере участь в доборі суддів, допомагаючи Вищій кваліфікаційній комісії суддів”, – сказав Яким’як.

У проєкті резолюції зазначається, що особливе занепокоєння у громадськості викликають дії відповідальних за втілення реформи органів суддівського врядування – Вищої кваліфікації комісії суддів і Вищої ради правосуддя, які ігнорують застереження громадськості та залишають на посадах суддів, щодо доброчесності яких є неспростовні сумніви.

“Взагалі суд є такою установою, є таким елементом державного устрою, без якого неможливою є успішна держава… Якщо ми хочемо бути державою в принципі, у нас має бути справедливий суд, а для справедливого суду потрібен доброчесний суддівський корпус”, – зазначив координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

За його словами, лише доброчесні судді, які у своїй роботі і повсякденному житті керуються незалежністю, неупередженістю, чесністю та непідкупністю, старанно й віддано дотримуються етичних норм, здатні забезпечувати верховенства права.

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря зазначив, що Україна не має цивілізованого європейського майбутнього без встановлення чесного правосуддя.

Більше про правосуддя:

“Ми розуміємо, що та справа, з якою ми маємо діло, вона насправді є актуальною і є вічною. Це як демократія, не можна один раз і назавжди встановити демократію, не можна один раз і назавжди встановити правосуддя. Це є постійний, безперервний процес, коли з одного боку відбувається така певна ентропія правосуддя, таке розмивання, а з іншого боку ми маємо його якось повертати в рамки нашої держави”, – сказав Зоря.

Під час круглого столу представники ВРЦіРО і Громадської ради доброчесності закликали суддів, владу і громадян України керуватися у своєму повсякденному житті моральними цінностями та бути толерантними і милосердними.

Також вони висловили готовність до діалогу і співпраці з українською владою і суддівським корпусом України.

Джерело: Укрінформ

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

У Києві говорили про “шведську модель” боротьби з проституцією

Наступна Стаття

Доступно про наркоз в педіатричній практиці

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *