Християнські новини

Національний день молитви в США та Україні, історія та традиції

Чи знаєте ви, що в Америці День молитви був заснований ще в 1952 році? Він був ініційований резолюцією Конгресу Сполучених Штатів, яку підписав президент Гаррі Трумен.
Національний день молитви за Америку проходить в перший четвер травня. У цьому році він випадає на 2 травня. Організатори запрошують американців, незалежно від конфесії, збиратися разом і молитися так, як велить їхня віра.
Національний день молитви в США був встановлений як день, в який людям слід «звернутися до Бога в молитві і медитації». Щороку президент підписує відповідну прокламацію, закликаючи американців молитися в цей день.
Сучасний закон, формалізує щорічне святкування Дня молитви, як ми вже говорили, вступив в силу в 1952 році, хоча сама ідея такого дня виникла набагато раніше. Вона була запропонована Джорджем Вашингтоном, першим президентом США.
В цей день американці різних віросповідань звертаються до Бога в молитві за Сполучені Штати. У колективних молитвах беруть участь християни різних деномінацій (зокрема, католики і баптисти), сикхи, мусульмани, іудеї, індуси. Крім колективних молитов, в цей день влаштовують урочисті обіди та музичні вистави, присвячені молитві за націю.
Ставлення до цього свята неоднозначне; так, фонд «Свобода від релігії» (The Freedom From Religion Foundation, FFRF) подавав судовий позов, вимагаючи визнати Національний день молитви неконституційним, проте не домігся успіху.
У минулому році в США відбувся 67-й Національний день молитви. Він був зосереджений на молитві про єдність в церкві, в сім’ї і в країні. Молитва пройшла і в Білому домі.
«Відзначаючи Національний день молитви в 2018 році в Білому домі, ми пам’ятаємо, що американський народ вірить в молитву. Завжди вірив. Молитва – це нитка, яка проходить через кожну епоху історії Америки », – заявив віце-президент США Майк Пенс.
Президент США Дональд Трамп зазначив, що американці зібралися разом, щоб висловити подяку за численні благословення і визнати потребу в божественній мудрості, керівництві і захисті.
«Молитва, за допомогою якої ми висловлюємо нашу залежність від Бога, довгий час була основою нашого прагнення до свободи, миру, єдності і процвітання. Молитва підтримує нас і приносить нам розраду, надію, мир і силу. Тому ми повинні берегти наші духовні основи і підтримувати нашу спадщину віри », – сказав в офіційній заяві президент США Дональд Трамп.
Підкреслювали важливість національної молитви і інші президенти Штатів. Так, Джордж Буш за час свого президентства, відзначав, що «з самого заснування американці завжди зверталися до молитви, щоб знайти натхнення, силу і керівництво».
Особливе ставлення до молитви в Америці спостерігається після трагедії 11 вересня. Мільйони американців молилися за спокій під час печалі, за розуміння під час обурення і захист під час невизначеності.
«Ми всі бачили Божу вірність нашій країні, – звернувся до свого народу Джордж Буш. – Ніхто з нас не побажав би нікому того, що сталося 11 вересня. І все ж трагедія і печаль принесли мудрість, мужність і щедрість. Незважаючи на терор, молитва дає американцям надію і силу для подальшого шляху … Ми пам’ятаємо тих, хто відчуває страждання і зустрічається з труднощами. Ми молимося за мир у всьому світі. Я прошу американців молитися за Божий захист, висловити подяку за наші благословення і шукати морального і духовного оновлення ».

Більше про День молитви:

Менш ніж через два місяці в Україні відбудеться Національний день молитви – це подія буде проводитися в четвертий раз. Цього року Національний день молитви за Україну відбудеться 8 червня в київському Палаці спорту.

Прес-служба Національного дня молитви за Україну

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button