Home»Новини»Національний день молитви в США та Україні, історія та традиції

Національний день молитви в США та Україні, історія та традиції

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Чи знаєте ви, що в Америці День молитви був заснований ще в 1952 році? Він був ініційований резолюцією Конгресу Сполучених Штатів, яку підписав президент Гаррі Трумен.

Національний день молитви за Америку проходить в перший четвер травня. У цьому році він випадає на 2 травня. Організатори запрошують американців, незалежно від конфесії, збиратися разом і молитися так, як велить їхня віра.

Національний день молитви в США був встановлений як день, в який людям слід «звернутися до Бога в молитві і медитації». Щороку президент підписує відповідну прокламацію, закликаючи американців молитися в цей день.

Сучасний закон, формалізує щорічне святкування Дня молитви, як ми вже говорили, вступив в силу в 1952 році, хоча сама ідея такого дня виникла набагато раніше. Вона була запропонована Джорджем Вашингтоном, першим президентом США.

В цей день американці різних віросповідань звертаються до Бога в молитві за Сполучені Штати. У колективних молитвах беруть участь християни різних деномінацій (зокрема, католики і баптисти), сикхи, мусульмани, іудеї, індуси. Крім колективних молитов, в цей день влаштовують урочисті обіди та музичні вистави, присвячені молитві за націю.

Ставлення до цього свята неоднозначне; так, фонд «Свобода від релігії» (The Freedom From Religion Foundation, FFRF) подавав судовий позов, вимагаючи визнати Національний день молитви неконституційним, проте не домігся успіху.

У минулому році в США відбувся 67-й Національний день молитви. Він був зосереджений на молитві про єдність в церкві, в сім’ї і в країні. Молитва пройшла і в Білому домі.

«Відзначаючи Національний день молитви в 2018 році в Білому домі, ми пам’ятаємо, що американський народ вірить в молитву. Завжди вірив. Молитва – це нитка, яка проходить через кожну епоху історії Америки », – заявив віце-президент США Майк Пенс.

Президент США Дональд Трамп зазначив, що американці зібралися разом, щоб висловити подяку за численні благословення і визнати потребу в божественній мудрості, керівництві і захисті.

«Молитва, за допомогою якої ми висловлюємо нашу залежність від Бога, довгий час була основою нашого прагнення до свободи, миру, єдності і процвітання. Молитва підтримує нас і приносить нам розраду, надію, мир і силу. Тому ми повинні берегти наші духовні основи і підтримувати нашу спадщину віри », – сказав в офіційній заяві президент США Дональд Трамп.

Підкреслювали важливість національної молитви і інші президенти Штатів. Так, Джордж Буш за час свого президентства, відзначав, що «з самого заснування американці завжди зверталися до молитви, щоб знайти натхнення, силу і керівництво».

Особливе ставлення до молитви в Америці спостерігається після трагедії 11 вересня. Мільйони американців молилися за спокій під час печалі, за розуміння під час обурення і захист під час невизначеності.

«Ми всі бачили Божу вірність нашій країні, – звернувся до свого народу Джордж Буш. – Ніхто з нас не побажав би нікому того, що сталося 11 вересня. І все ж трагедія і печаль принесли мудрість, мужність і щедрість. Незважаючи на терор, молитва дає американцям надію і силу для подальшого шляху … Ми пам’ятаємо тих, хто відчуває страждання і зустрічається з труднощами. Ми молимося за мир у всьому світі. Я прошу американців молитися за Божий захист, висловити подяку за наші благословення і шукати морального і духовного оновлення ».

Більше про День молитви:

Менш ніж через два місяці в Україні відбудеться Національний день молитви – це подія буде проводитися в четвертий раз. Цього року Національний день молитви за Україну відбудеться 8 червня в київському Палаці спорту.

Прес-служба Національного дня молитви за Україну

Джерело: gcshelp.org

Попередня Стаття

Рада Церков засудила терор проти християн на Шрі-Ланці та в Нігерії

Наступна Стаття

В Україні можуть збільшити виплати на дітей в прийомних сім'ях, та будинках сімейного типу

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *