Освіта

Українські баптисти відновлюють служіння після того, як через війну закрилися сотні церков

За словами президента Української баптистської теологічної семінарії (УБТС) та пастора церкви «Подорож» у Львові Ярослава Пижа, «з початку війни ми втратили близько 400 баптистських церков».

Джерело: evangelicalfocus

Баптистські волонтери допомагають внутрішньо переміщеним особам підготувати будинки до зими, оновлюючи дахи, вікна та двері.

Проте «справжнє завдання схоже завдання Неемії. Це не лише відновлення стін Єрусалиму. Це відновлення нації Ізраїлю, поклоніння Богові. … Те саме і тут, в Україні», — сказав Пиж Baptist Press.

Відновлення лідерства

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів повідомив, що десятки пасторів близько 2300 баптистських громад в Україні були змушені залишити багато районів, зруйнованих війною.

Ось чому «наше головне завдання у майбутньому, коли війна закінчиться, — ліквідувати той розрив у лідерстві, який ми втратили». На жаль, чим довше йтиме війна, тим більше буде розрив», — пояснив Пиж Baptist Press.

«Справжнє будівництво − це відновлення лідерського потенціалу, тому що, якщо ви відновлюєте будівлі, а у вас немає пасторів, які б керували церквами, я не думаю, що це принесе якусь користь», − додав він.

Ми дбаємо про центри

Дані Верховного комісара ООН у справах біженців показують, що третину українців було переміщено, але багато пасторів і близько 150 випускників та студентів УБТС залишилися, щоб допомагати нужденним.

Пиж вважає, що «найбільше, що має громада в ці хвилини бомбардувань, — це страх і безвихідь», тож «єдині, хто може полегшити й дати надію безнадійним, — це пастирі, церкви та християни».

Щоб бути більш ефективним, УБТС не займається безпосередньо гуманітарною допомогою, як це було в перші місяці війни, а підтримує роботу шести центрів We Care по всій країні.

«Основна ідея центрів We Care полягає в тому, щоб надати церквам платформу для співпраці один з одним у служінні суспільству. Це не лише відгук на потреби війни, а й створення чогось, що зможе надовго залишитись у співтоваристві», — зазначив Ярослав Пиж.

Центри виникли з місцевих церковних служінь, створених спільно з місцевими органами влади, які безкоштовно надали будинки, в яких вони зараз розміщуються.

Семінарія також використовує частину пожертвувань південних баптистів, які вони отримують, для підтримки центрів, «але загалом пожертвування значно скорочуються, вони не такі, як були два чи три місяці тому. Люди просто втомилися від війни», − сказав пастор.

Безкоштовна освіта під час війни

УБТС надає студентам безкоштовну освіту під час війни та розраховує, що до кінця року працюватиме з подвоєною кількістю центрів догляду.

Він призупинив плату за навчання через майже 30-відсотковий рівень інфляції в Україні та зосередився на зборі коштів для підтримки своїх освітніх програм та стипендій.

Крім того, вони навчають волонтерів бути консультантами для внутрішньо переміщених мешканців та тих, хто залишився.

Молитва та надія

Президент семінарії закликав християн «молитися за чудо миру та перемоги, молитися за відновлення церковного керівництва і про те, щоб люди продовжували жертвувати на гуманітарну допомогу в Україні».

«Той самий Бог, який був вірним у минулому, буде вірним і в майбутньому. Тому серед усієї тієї боротьби, через яку ми зараз проходимо, ми дивимося вперед з великою надією, знаючи, що Бог з нами», − підсумував Пиж.

Євангельська допомога

У багатьох випадках християнам нелегко допомагати нужденним в Україні. Нещодавно 10 волонтерів служіння «Orphan’s Promise» було звільнено після побиття російськими військовими у місті Бердянську.

Не зважаючи на труднощі, Мар’яна Ласкава, українська місіонерка, яка працює в Біблійному інституті «Слово життя» під Києвом, підкреслила, що «Бог прославляється навіть у найтемніші години в Україні».

Читайте також: 

700 дзвінків щоденно та 6000 врятованих людей: волонтерський центр «Ми поруч» старанно допомагає біженцям

Євангельські церкви, служіння та окремі люди також допомагають українським біженцям у таких країнах, як Польща та Румунія, а також в інших країнах Європи.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button