Новини суспільства

Війна суттєво вплине на здоров’я українців і призведе до негативних наслідків

Війна суттєво вплине на здоров’я українців і призведе до негативних наслідків у довгостроковій перспективі. Це, зокрема, збільшення кількості захворювань із запущеними стадіями розвитку, збільшення кількості інфарктів та інсультів. Війна також вплине на психічне здоров’я, повідомляє міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Джерело: slovoidilo

«Але ми вже зараз розуміємо, що матимемо негативні наслідки, оскільки питання скринінгу, профілактичних оглядів сьогодні точно не в пріоритеті українців. А з огляду на те, що ми зараз маємо війну, а до цього два роки коронавірусної хвороби, яка теж обмежувала доступ до медичної допомоги, ми готуємось до декількох проблемних моментів. Перше – це потенційне збільшення росту хвороб із запущеними стадіями розвитку – онкологічних третьої та четвертої стадії. Те ж саме стосується гіпертонічної хвороби – будуть зростати інфаркти, інсульти в більш молодому віці. Крім того, це матиме вплив на стан психічного здоров’я», – прогнозує Ляшко.

Також міністр повторив попередню оцінку, що близько 15 мільйонів українців потребуватимуть психологічної підтримки. До того, приблизно 3 млн ще потребуватимуть допомоги психіатра чи психотерапевта.

Ляшко також підкреслив, що через війну ми старіємо на 10-15 років, але справа не в зовнішньому вигляді, а у хворобах, які мали певну вікову структуру, з’являться на 10-15 років раніше, ніж до війни.

Читайте також:

Через війну Росії проти України зараз найбільша криза біженців у Європі з часів Другої світової війни – ООН

«Тому закликаю всіх зараз позбутися цієї стигми щодо слова «психолог» чи консультацій у психолога через гарячу лінію», – наголосив голова МОЗ.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button