Блог Себастьяна Тегзи

Про суд, або які окуляри носив Ісус

При вході в кінотеатр глядачам сьогодні дають 3D окуляри. Завдяки яким ви можете бачити повноцінну картинку на екрані. Як усі нормальні люди. Подібно буває і в церквах. Людям при вході одягають окуляри, через які вони дивляться на світ і оцінюють все навколо. І зазвичай, на жаль, це прокурорські окуляри. Ми дивимось на все, як судді. Нас вчать сприймати все в категоріях «можна-неможна», «правильно-неправильно», «винний-невинний» тощо.

І з такими окулярами, на жаль, ми читаємо також євангельські тексти. І вони нас вбивають. А відтак ми ними вбиваємо інших. Бо судимо. А «закон», як відомо, викликає гнів. Тож ми палаємо. І живемо в рабстві легалізму. І в нашому християнстві більше смерті, ніж життя. Як влучно висловився Тома Аквінський: «Навіть євангельська буква без внутрішньої присутності оживляючої благодаті віри мертва» (Сумма теології, IV, q106, 2).

Саме проти такої перспективи неодноразово підіймав Свій голос Ісус. Здається, Він носив зовсім інші окуляри. Через що міг без проблем схилятися до грішників і проводити з ними час. Його ж засуджували за це. І засуджували якраз ті хлопці, які носили прокурорські окуляри. Що ж відповідав Ісус? «Почувши те, [Він] озвався: «Здорові не потребують лікаря, лише хворі. Ідіть, отже, і навчіться, що значить: Я милосердя хочу, а не жертви. Бо Я прийшов кликати не праведних, а грішних» (Мт. 9:12,13). Що ж, виглядає, що Ісус носив не прокурорські, а лікарські окуляри. І саме це дозволяло Йому проявляти до грішників милосердя і співчуття.

Ісус прямо говорив: «Я прийшов не судити світ, а спасти світ» (Йо. 12:47). А учнів дуже недвозначно застерігав: «Не судіть, і не будете суджені; не засуджуйте, й не будете засуджені; простіть, і вам проститься» (Лк.6:37). В навчанні Ісуса міститься чимало серйозних застережень. І ми повинні ставитись до них належно. Однак, буде помилкою сприймати їх як вирок. Адже Ісус – не прокурор. Він – терапевт. Безумовно, нехтування Господніми застереженнями може призвести до летальних наслідків, але Ісус ніколи не ставить хрест на тих, що падають. Він простягає руку кожному грішникові. Він – лікар. Його мета – спасти, а не погубити. Якщо ж грішник гине у своїх гріхах, то загибель грішника – діло рук самого грішника.

Падіння Петра і його прощення служить незаперечним доказом того, що Ісус «очеретини надламаної не доломить і гнота тліючого не загасить» (Мт. 12:20). Він – лікар, а не суддя. І євангельські тексти, отже, правильно читати саме в лікарських окулярах, а не прокурорських. Адже їх носили святенники і фарисеї. Тож варто викинути їх геть і наважитись дивитись на світ так, як на нього дивився Ісус. «Бо ми не під Законом, а під ласкою» (Рм. 6:15).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button