війна

700 дзвінків щоденно та 6000 врятованих людей: волонтерський центр «Ми поруч» старанно допомагає біженцям

Понад два тижні не лише ми з вами – українці, але й більшість цивілізованого світу живуть в абсолютно новій реальності. Ми не раз чули про війну, але десь там: в історії… в інших місцях. Направду, не багато з нас вірили, що тотальне зло, яке принесли нам північні сусіди, можливе у XXI ст. та ще й майже у центрі Європи!

Якийсь просто неймовірний калейдоскоп негативних емоцій та переживань довелося нам відчути протягом останніх днів, кожний із яких здається цілим місяцем… Біль, розчарування, страх, невизначеність, паніка і навіть гнів… Нам не легко. Але особливо важко тим, хто втратив не тільки обжитий куточок чи місце роботи, а рідну душу… Ми щиро молимося про те, аби Бог дав сили знести невимовний біль кожній такій людині.

Ще прийде час, і свою оцінку подіям, що відбуваються, сповна дадуть аналітики й експерти, мислителі й богослови, гаазький трибунал і міжнародна спільнота. Дасть свою оцінку історія і її Творець – Сам Господь Бог!

Ну а поки ми не можемо змінити глобальної реальності, ми здатні змінювати її для окремих людей…Саме тому вже з перших днів військової агресії РФ друзі та однодумці у Чернівецькій області об’єдналися та створили волонтерський координаційний центр «Ми поруч».

Ми поруч

Вже у перші декілька днів війни на Буковину, як і в інші «західні» області «увірвалися» багато тисяч надламаних, виснажених, стомлених і змучених людей, а разом з ними «приїхали» і безліч їхніх проблем, які сотні місцевих християн, волонтерів та жителів прийняли як свої…

Для того, аби швидко й оперативно на них реагувати 25-го лютого (на другий день війни) було створено Telegram-чат, який з 7 людей розрісся на 16-й день до майже 1000. Ніхто з них не планував цього, але коли прийшла біда, питання «допомагати чи не допомагати» не стояло. Як, власне, і по всій країні, яка мобілізувалась якимось просто надзвичайним чином!

Наплив людських потреб «гатив» з усіх усюд: когось поселити; комусь знайти пальне; когось нагодувати; комусь допомогти з ремонтом авто чи медикаментами… Сотні дзвінків вдалося хоч трохи систематизувати на третій день, коли силами координаційного центру «Ми поруч» було створено «Call-центр» з власною гарячою лінією. На сьогодні його оператори щоденно обробляють близько 700-800 дзвінків з різних куточків України й вже разом з багатьма християнам та волонтерами Буковини допомогли знайти тимчасове чи довготривале житло для близько 6000 людей!

Звісно, на початку вся волонтерська робота (служіння) виглядала для когось як хаос (такою вона і була насправді), але з кожним новим днем і з кожним новим викликом вона перетікала із формату розгалуженого нетворкінгу між окремими людьми у системну співпрацю між церквами ЄХБ (близько 80), пасторами, лідерами, громадськими організаціями, бізнесменами, медиками.

Одними з перших, хто прийшов на допомогу Чернівецькому координаційному центру «Ми поруч» були добрі друзі й партнери: «Mission Eurasia», «Біблійна місія», Spring of Life Church (Sacramento, USA), місцева будівельна компанія «Місто Мрій» та чимало інших небайдужих людей.

Після кількох днів активної роботи стало очевидним: багатьом людям потрібне не тільки житло, але і їжа, одяг, медикаменти та ін. Завдяки ініціативі «і-care» було налагоджено постачання продуктів першої необхідності сотням сімей, які опинилися у доволі складних життєвих обставинах. На сьогодні таку допомогу отримали уже близько 1000 осіб. Свій гуманітарний хаб на Чернівеччині у цих же цілях відкрила і «Біблійна місія», яка вже налагодила постачання гуманітарних вантажів для українців з Європи.

Евакуація людей з різних міст та областей України – ще один надзвичайно важливий напрямок роботи координаційного центру «Ми поруч». Декілька братів, ризикуючи своїм власним життям, вже у перші дні війни почали здійснювати такі «маршрути життя» з Ірпеня, Бучі, Києва, Василькова. Дехто до цього часу здійснив уже по 8 «рейсів». А загальна кількість вивезених та врятованих людей сягнула понад 800. Все це стало можливим ще й тому, що завдяки різним друзям, партнерам, церквам, іноземцям спочатку було придбано один вантажно-пасажирський бус, а згодом і цілий автобус (на 46 місць). Фактично, щоденно водії та волонтери центру «Ми поруч» евакуйовують з різних «гарячих» точок близько 100 людей, а до вище озвучених маршрутів додаються нові: Харків, Миколаїв, центральна Україна.

Важко сказати, якою буде робота координаційного центру «Ми поруч» «завтра». Але в одному у Чернівцях впевнені точно: у нас є «сьогодні», щоб впливати, служити, допомагати й рятувати! У нас є «сьогодні», щоб бути поруч з усіма українцями, які цього потребують, і бути поруч з Україною!

Спільними зусиллями окрім вище переліченого вдалося:

  • Знайти офісне приміщення для роботи Координаційного центру та його гарячої лінії; сформувати команду з 30 волонтерів, яка по 14-16 годин на добу працює в офісі, на складах, на евакуаційних маршрутах.
  • Знайти декілька складських приміщень, куди потрапляє гуманітарна допомога, яка одразу поширюється Україною (Ірпінь, Київ, Харків, Миколаїв, Запоріжжя та ін.).
  • З перших днів запустити евакуацію людей з різних «гарячих» місць: Ірпеня, Києва, Бучі, Харкова, центральної України. Протягом двох тижнів тільки на Буковину було вивезено близько 800 людей.
  • Організовано ряд процесів: юридичний супровід гуманітарних вантажів.

Автор: Роман Сухар

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button