Світ

У Ватикані вперше заявили, що Росія є агресором у війні в Україні

У Ватикані вперше заявили, що Росія є агресором у війні в Україні, різко засудивши вторгнення Москви. Про це йдеться в заяві Святого Престолу, опублікованій у вівторок, 30 серпня.

Джерело: golos.te.ua

Така заява стала відповіддю для Києва на різку критику попередніх коментарів Папи Франциска, який назвав загиблу дочку російського пропагандиста Дар’ю Дугіну «безневинною жертвою війни».

Ватикан наголошує, що відреагував на гарячі публічні дискусії, які виникли останніми днями щодо політичного значення заяв Папи.

У заяві комюніке Святого Престолу йдеться, що слова Франциска слід розглядати як турботу про людське життя, а не як політичну позицію.

Але експерти у справах Святого Престолу заявили, що Франциск вперше прямо звинуватив у конфлікті РФ. До цього моменту він керувався перманентною політикою Ватикану «не обирати сторін у конфлікті», тому не називав Володимира Путіна винуватцем військової агресії в Україні.

Як повідомляє The New York Times, таким чином Папа Франциск, ймовірно, прагнув зберегти шанси церкви зіграти конструктивну роль у потенційних мирних переговорах.

Читайте також:

Папа Римський Франциск підтримав одностатеві цивільні шлюби

Також кілька тижнів тому Папа Римський Франциск заявив, що Путіна «певним чином спровокували».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!