РелігіяХристиянські новини

Папа Римський Франциск підтримав одностатеві цивільні шлюби

Папа Римський Франциск заявив про необхідність законодавчо захистити цивільне партнерство гомосексуальних пар.

Як повідомляє Reuters, про це він розповів у документальному фільмі “Франциск”.

“Гомосексуали мають право бути в сім’ї. Вони діти Божі й мають право на сім’ю. Ніхто не повинен бути через це покинутим або нещасним”, – сказав Франциск.

Понтифік закликав створити закон про цивільний союз.

“Ми повинні створити закон про цивільний союз. Так вони будуть захищені законом. Я підтримую це”, – сказав він.

Прем’єра документального фільму “Франциск” про життя та служіння Папи Римського Франциска відбулася 21 жовтня в рамках Римського кінофестивалю. Режисер фільму − американець Євген Афінеєвський, який зняв стрічку про Майдан “Зима у вогні”.

Нинішній голова Католицької церкви не вперше висловився на підтримку одностатевих шлюбів. 2016 року Папа Франциск заявив, що Римській католицькій церкві слід попросити пробачення у гомосексуалістів за те, як Ватикан раніше ставився до них. За його словами, Церква не має права засуджувати гомосексуалістів.
До цього він говорив, що не варто засуджувати священників за їхню нетрадиційну сексуальну орієнтацію.
У 2003 році Ватиканська конгрегація доктрини віри під керівництвом кардинала Йозефа Ратцінгера та за вказівкою Папи Римського Івана Павла ІІ дала зрозуміти, що одностатеві цивільні союзи не можуть підтримуватися церквою.
«Церква вчить, що повага до гомосексуальних осіб жодним чином не може призвести до схвалення гомосексуальної поведінки або до юридичного визнання гомосексуальних союзів. Загальне благо вимагає, щоб закони визнавали, сприяли та захищали шлюб як основу сім’ї, первинну одиницю суспільства», – йдеться в документі.
«Юридичне визнання гомосексуальних союзів або розміщення їх на тому ж рівні, що і шлюб, означало б не лише схвалення девіантної поведінки, що призведе до того, що це стане взірцем у сучасному суспільстві, але також затьмарить основні цінності, які належать до спадщини людства. Церква не може не захищати ці цінності як на благо людей, так і на добро суспільства» – пише документ.
У середу Кампанія за права людини, найбільша в Америці організація з прав громадянських ЛГБТ, похвалила Папу Римського Франциска за перехід католицького богослов’я на більш сприйнятливе ЛГБТ-співтовариство.
Католики-консерватори розцінили ці коментарі як зраду Святому Письму.
О. Дарін Шмідт, священник католицької єпархії Су-Фоллз у Південній Дакоті, який тепер служить пастором святого Антонія Падуанського в Говені та святого Августина в Боудлі, стверджував у серії твітів, що папа не має повноважень кинути виклик Божому плану щодо людської сім’ї.

«Хтось може мені нагадати, яку магістратську вагу має документальний фільм? Можливо, проблема багатьох людей полягає в тому, що ми недостатньо ігноруємо. Якщо я знаю, що Бог відкрив про людську сексуальність та Його план щодо людської сім’ї, то я також знаю, що жоден єпископ на землі не має повноважень це змінити», – написав Шмідт.

Письменниця Майке Хіксон, яка уважно стежила за папством Папи Римського Франциска та розвитком подій у Католицькій Церкві, закликала Папу Римського Франциска негайно відмовитись від заяв або ризикувати, що його сприймуть як єретика.

“Будь-які слова папи, промовлені публічно, мають жахливу вагу. І вони розкривають його ставлення до церковного вчення, незворотного вчення, вчення, що виходить прямо зі Святого Письма. Він повинен негайно зробити відмову, або його підозрюватимуть у тому, що він єретик», – зазначила Хіксон у Twitter.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button