війна

Уряд затвердив порядок видачі мандата для військових капеланів

Уряд визначив процедуру видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності у підрозділах Збройних Сил України, Нацгвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Держприкордонслужби України.

Джерело: ІРС

Положення про це Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 2 серпня 2022 року № 859.

Право на отримання мандата має громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації, здобув вищу богословську освіту (ця вимога застосовуватиметься з 19 березня 2027 року) та кандидатура якого була надана керівним центром (управлінням) відповідної релігійної організації для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності.

Постанова передбачає, що питаннями приймання запитів щодо кількості кандидатів, розподілу квот конфесійного представництва військових капеланів, виготовлення та видачі мандатів займається Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Відповідно до заяви кандидата на посаду військового капелана, виготовлення та видача мандата здійснюються в паперовій або електронній формі у форматі PDF/A із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг, а також законодавства у сфері електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!