СвітХристиянські новини

У світі спостерігається безпрецедентне скорочення кількості населення – Bloomberg

Видання Bloomberg заявило, що до 2100 року глобальний приріст населення може стати практично нульовим. Багато бідних країн спостерігають падіння рівня народжуваності з безпрецедентними показниками, пише видання. Повідомляє zn.ua з посиланням на bloomberg.com.

Bloomberg зазначив, що тенденція скорочення населення має свою невблаганну логіку.

Деякі країни Східної Азії мають коефіцієнт народжуваності близько або навіть менше ніж 1, а населення Європи різко скорочується. У США показники народжуваності впали, досягнувши історичного мінімуму 1,7 у 2019 році, і, частково скорочення населення відбувається через пандемію COVID-19.

Відомо, що скорочення населення шкідливо впливає на світову економіку. Однак більшою трагедією стане невдача повною мірою використати здатність планети підтримувати людське життя.

Йдеться, що тенденція скорочення населення сама по собі створить протилежно «обернені механізми». Наприклад, якщо населення Японії скоротиться наполовину, це може зробити країну «порожньою», тому, ймовірно, в такому випадку почнуть падати ціни на землю. Сім’ї зможуть дозволити собі купити більші квартири або будинки й, можливо, вирішити народити більше дітей.

Однак цей «механізм», швидше за все, не зупинить тенденцію скорочення населення, а лише дещо уповільнить її. При цьому в міру зменшення чисельності населення, запас будинків і квартир також скорочуватиметься.

Існують певні причини зниження народжуваності. Наприклад, це рішення жінок продовжувати кар’єру або пізніше народжувати дітей. Або неповні сім’ї, коли багато жінок свідомо вирішують виховувати дітей самостійно, без допомоги чоловіків, і в результаті жінки народжують менше дітей.

Видання Bloomberg зазначила, що можливо, в міру падіння чисельності населення у людей з’явиться почуття «моральної паніки». Сім’ї можуть вирішити народити більше дітей, відчуваючи, що від цього залежить «виживання» їхньої країни.

До того ж багато країн світу стають заможнішими. Зі збільшенням багатства «релігійність» населення зазвичай знижується. Однак релігійність сприяла збільшенню розміру сімей.

Bloomberg зазначив, що складнішим та антиутопічним сценарієм було б те, що корпорації заволодіють порожніми частинами земної кулі та почнуть платити за виховання дітей на цих територіях.

Наприклад, в деяких країнах, таких як Сінгапур, уряди почали «агресивну», але не надто ефективну політику, спрямовану на заохочення до розширення сімей.

Читайте також:

Видання резюмує, що у багатьох країнах скорочення чисельності населення може здаватися не надто великою загрозою. Але тенденція падіння кількості населення з часом принесе зовсім інше майбутнє для людства.

Нагадаємо, що за даними Держстатистики, за підсумками першого місяця 2021 року кількість населення в Україні сягало 41.55 млн людей. За січень населення скоротилося на 33.5 тис. людей.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button